Cohen i Kobiety – Łódź, Wytwórnia, 16.12.2018

Koncert “Cohen i kobiety” to widowisko pełne nie tylko różnorodnych emocji, ale i kontrastów. W rolach tytułowych kobiet wystąpiło osiem wokalistek reprezentujących zarówno różne pokolenia, jak i style muzyczne. Piosenki pochodzą z różnych okresów twórczości Leonarda Cohena – zostały wybrane z ośmiu płyt wydanych w latach 1967-2001*. Pomimo tego, dzięki mistrzowskim tłumaczeniom Macieja Zembatego i świetnym opracowaniom Leszka Biolika (które dodatkowo spotęgowały doznania), tworzą niezwykle spójny zestaw. Dobór repertuaru może zatem budzić zdziwienie, ale tylko do momentu, kiedy uczestnik koncertu odetchnie po huśtawce nastrojów zafundowanej przez znakomitych wykonawców i w spokoju oceni całość z perspektywy czasu…
Na scenie łódzkiej Wytwórni utwory Mistrza muzycznej liryki fantastycznie zaśpiewały: Matylda Damięcka, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska, Daria Zawiałow.

*) Siostry miłosierdzia i Suzanne z Songs Of Leonard Cohen (1967), Dziś w nocy będzie fajnie Songs From A Room (1969), Słynny niebieski prochowiec z Songs Of Love And Hate (1971), Hotel Chelsea z New Skin For The Old Ceremony (1974), Hallelujah, Tańcz mnie po miłości kres i Jeśli wola Twa z Various Positions (1984), Manhattan, Jestem Twój i Wieża pieśni z I’m Your Man (1988), Czekając na cud z The Future (1992), W tajnym życiu mym i Odchodzi Alexandra Ten New Songs (2001).

Marek J. Śmietański

PS. Dziękujemy firmie Music Company za akredytację foto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.