Audycja Okruchy Jazzu…

W maju br. roku na antenie internetowego radia Bemowo FM zadebiutował w roli redaktora muzycznego nasz Naczelny.

Prowadzona przez Marka Śmietańskiego audycja zatytułowana “Okruchy Jazzu” od razu trafiła na stałe do ramówki radia i można jej słuchać online w niedziele w godz. 20-22 (premiera) bądź w środy w godz. 16-18 (powtórka). Wspominamy o niej, ponieważ powstaje w ścisłej współpracy z naszą redakcją, nie tylko ze względu na prowadzącego. Często publikujemy fotorelacje z koncertów i festiwali jazzowych, a jednym z naszych nowych projektów jest Księga cytatów jazzowych. Autor tak opisał ją na stronie radia:

Czy czytam biografie artystów? Oczywiście, że tak, ale nie robię tego na antenie. Czy słucham plotek? W żadnym wypadku, bo odkąd zacząłem mówić, plotkom mówię stanowcze NIE. Zamiast tego, przyglądam się faktom, które miały wpływ na twórczość jazzmanów, informuję o nowościach ze świata jazzu, a także cytuję wywiady z obcojęzycznych źródeł. Sięgam zarówno po utwory artystów, którzy urodzili się na początku XX wieku, jak i tych, którzy zaczynali swoje kariery w XXI wieku. Poszukując frapujących brzmień, eksploruję nie tylko różne obszary mainstreamu, ale też jazzowe peryferia, włącznie z soulem, bluesem, funkiem, chilloutem, folkiem, a nawet muzyką poważną i new age. Oczywiście nie zabraknie swingu, cool jazzu, bebopu, smooth jazzu, fusion ani jazz rocka. Spróbujcie „Okruchów Jazzu”, nawet jeśli wydaje Wam się, że jazzu nie lubicie. Kto wie, może dzięki tej audycji w czterech* różnych wydaniach zmienicie zdanie…

*) Różne audycje w tym samym miesiącu mają różne podtytuły: Artyści, Nowości, Kroniki, Różności. Jeśli w miesiącu wypadnie pięć audycji, to jedna z nich będzie wydaniem specjalnym.

logo mixcloudOd czerwca audycje są również dostępne w serwisie Mixcloud na profilu autora. Zapraszamy do subskrybowania i słuchania. Najlepiej zacząć od odcinka E00 (Różności), w którym autor “przemierza” historię jazzu, nie tylko sięgając nawet do lat 90. XIX wieku, ale i po tegoroczne premiery, a także nie-jazzowe covery utworów z kanonu.

Informacje o wszystkich podcastach można znaleźć w naszym serwisie na stronie Podcasty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.