O nas

Muzyczna Hiperprzestrzeń nie wzięła się znikąd. Ona najzwyczajniej
istnieje, tylko nie wszyscy mają tego świadomość…

Czym właściwie jest hiperprzestrzeń? W fantastyce naukowej to alternatywna przestrzeń w kosmosie, w której możliwe jest podróżowanie z prędkościami większymi niż prędkość światła w próżni, w fizyce – wielowymiarowa czasoprzestrzeń, w matematyce – rodzina wszystkich niepustych (zwartych) podzbiorów danej przestrzeni [Jeśli nie rozumiecie, o czym mowa, nie przejmujcie się. My też wszystkiego nie rozumiemy – przyp. red.].

Dlaczego Hiperprzestrzeń? Bo świat muzyki ma przecież więcej niż trzy wymiary – jego elementy to nie tylko melodie i teksty, które płyną w czasie. Kompozycje mają dwa wymiary w zapisie nutowym, który można traktować jako szczególny układ współrzędnych. Dźwięki również posiadają dwie właściwości – częstotliwość i czas trwania, ale przecież rozchodzą się w przestrzeni trójwymiarowej i zmieniają w czasie. Teksty mogą mieć wiele znaczeń i być tłumaczone na różne języki. Z kolei, te same utwory mogą być nagrane przez różnych wykonawców, w różnych wersjach. Proste, nieprawdaż?

Skąd wzięła się Hiperprzestrzeń? Pojawiła się w wielowymiarowej przestrzeni sieci jako wynik doświadczeń zebranych podczas działalności jej redaktorów dla różnych redakcji…

A tak na poważnie: Muzyczna Hiperprzestrzeń jest serwisem internetowym, który powstał ze szczerego zamiłowania do muzyki. Wszyscy członkowie redakcji są ewidentnie i niezaprzeczalnie od niej uzależnieni. Muzyczna Hiperprzestrzeń to zespół niezależnych współpracowników działających pod wspólnym szyldem, choć niektórzy mieli już okazję współpracować ze sobą wcześniej. Nie stawiamy granic elementom naszej przestrzeni, nie skupiamy się jedynie na wyselekcjonowanych gatunkach muzycznych i niczego a priori nie wartościujemy, nie dokonujemy podziałów na podprzestrzenie lepsze i gorsze. Za moment wygenerowania nowej nieskończenie wymiarowej przestrzeni obejmującej różne podprzestrzenie, zarówno dziennikarskie i fotograficzne, jak i muzyczne, uznaliśmy* “zimny” maj 2017 roku.

Jako zespół nie byliśmy i nie jesteśmy związani** z żadnym drukowanym czasopismem, konkretną stacją radiową ani audycją muzyczną. I co dla nas najważniejsze: nie pozwalamy na żadną ingerencję w nasze teksty***… Jest nam o tyle łatwiej, że działamy non-profit.

Od momentu powstania naszym głównym celem jest prezentowanie muzyki na różne sposoby – przy pomocy fotografii, poprzez relacjonowanie i promowanie koncertów, recenzowanie płyt i książek muzycznych, wywiady z muzykami, tłumaczenia tekstów i różne inne teksty okołomuzyczne… Dlatego też jesteśmy otwarci na patronaty medialne bądź inne wsparcie różnorodnych imprez (koncerty, festiwale, imprezy cykliczne) oraz interesujących muzycznych inicjatyw.

*) Jak łatwo sprawdzić, serwis zawiera również materiały archiwalne, które były publikowane przez naszych redaktorów również w innych miejscach;
**) Pojedyncze osoby współpracują z różnymi innymi mediami, jednak nie dotyczy to zespołu jako całości;
***) W teksty – nie, jednak ze zdjęciami już nie jest tak prosto. Zarówno w Polsce, jak i zagranicą znajdzie się niejeden wykonawca, który żąda autoryzacji. Wśród opublikowanych fotorelacji mamy takich przypadków już kilkanaście (aczkolwiek głównie dotyczy to polskich wykonawców).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.