Premiera płyty “Perspektywa” Malwiny Masternak

Album Malwiny Masternak Perspektywa jest owocem ostatnich kilku lat Jej życia. Nagranie go – jak mówi wokalistka – zajęło co prawda tylko kilka dni, ale historia, którą opowiada, rozciąga się na przestrzeni znacznie dłuższego okresu. Podróżowanie po wielu krajach, spotkania z różnorodnymi kulturami muzycznymi, mierzenie się z wieloma odmiennymi sposobami myślenia, zostanie żoną i mamą – to właśnie te doświadczenia ukształtowały Jej obecną, niepowtarzalną perspektywę: sposób, w jaki widzi i słyszy świat. I z tej perspektywy jak mówi Malwina śpiewa na swoim debiutanckim albumie.
Album doskonale odzwierciedla globalności sceny jazzowej. Jest na nim polska wokalistka, która studiowała w USA, mieszka w Hiszpanii, śpiewa po Polsku i angielsku, towarzyszy para Hiszpanów i Holender, gościnnie gwiazda amerykańskiego jazzu  Terri Lynn Carington.

Utwory na albumie są skomponowane w większości przez Malwinę, kilka utworów zostało skomponowanych wspólnie z pianistą Iñigo Ruiz de Gordejuela, który jest także producentem muzycznym albumu. Na albumie możemy posłuchać, że Malwina czerpie inspiracje zarówno z tradycyjnego jak i współczesnego jazzu. Na albumie oprócz swoich kompozycji wykonuje również trzy standardy jazzowe.

𝗠𝗮𝗹𝘄𝗶𝗻𝗮 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿𝗻𝗮𝗸 – wokalistka, kompozytorka, zajmująca się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Malwina ukończyła prestiżowy Berklee Global Jazz Institute w Bostonie, gdzie jej wykładowcami byli między innymi Terry Lyne Carrington, George Garzone, Danilo Perez, Luciana Souza, Joe Lovano oraz John Patitucci. Wokalistka brała udział w licznych koncertach w Polsce i za granicą. Występowała m.in. w USA i Kanadzie, Azji, Europie i Ameryce Południowej. Masternak wystąpiła w wielu znanych klubach jazzowych m.in. Birdland, Rockwood Music Hall, Ryles Jazz Club, Scullers Jazz Club, Regatta Bar, Cornelia St. Café, Smalls oraz Coca-Cola Dizzy Jazz Club w Nowym Jorku, w którym wystąpiła wraz z John Patitucci. Malwina jest także pasjonatką edukacji. Już jako studentka założyła wokalny zespół jazzowy, pisząc do niego aranże i czerpiąc inspiracje zarówno z jazzu, jak i muzyki klasycznej, z którą to właśnie zaczęła swoją przygodę z muzyką. Podczas pobytu w Bostonie prowadziła klub „Kobiety w Jazzie” – tętniącą życiem organizację promującą kobiety – kompozytorki.

W 2019 wokalistka wykładała wokal na Uniwersytecie, Musikene w San Sebastian (Hiszpania), a aktualnie wykłada w programie online w Conservatorio de Chile (Santiago), gdzie uczy wokalu i improwizacji.

𝗠𝗮𝗹𝘄𝗶𝗻𝗮 𝗠𝗮𝘀𝘁𝗲𝗿𝗻𝗮𝗸 – 𝗣𝗲𝘀𝗽𝗲𝗸𝘁𝘆𝘄𝗮 (𝗳𝘁. 𝗧𝗲𝗿𝗿𝗶 𝗟𝘆𝗻𝗲 𝗖𝗮𝗿𝗿𝗶𝗻𝗴𝘁𝗼𝗻) – premiera 7 wrześnie 2022 (SJRecords065). Płyta CD jest już dostępna w sprzedaży na stronie wydawcy – https://www.sjrecords.eu. Dystrybucja cyfrowa (m.in. Spotify, Tidal, Deezer) od około 16 września.

1. Conception (3:38)
2. Perspektywa (4:34)
3. No Time (3:47)
4. Żal (4:18)
5. Life Doesn’t Frighten Me At All (4:39)
6. Farmer’s Market (3:50)
7. Oczekiwanie (5:13)
8. Guiding Lights (5:06)
9. Nadia (4:31)
10. I’m Old Fashioned (5:23)
Czas całkowity: 45:01

Malwina Masternak – wokal
Iñigo Ruiz de Gordejuela – fortepian
Jort Terwijn – kontrabas
Daniel Lizarraga – perkusja
Terri Lyne Carrington – perkusja

Oficjalny profil Malwiny Masternak na FB – tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.