Włodek Pawlik Trio – Love Polish Jazz Festival 2023

Jedyny polski laureat Nagrody Grammy w którejkolwiek z kategorii związanych z jazzem – znakomity pianista Włodek Pawlik – zamykał 1. dzień Love Polish Jazz Festival 2023. Do tomaszowskiej Areny Lodowej przywiózł ze sobą doświadczonego perkusistę Cezarego Konrada oraz utalentowanego kontrabasistę i basistę Damiana Kostkę. Włodek Pawlik Trio zaproponowało publiczności licznie zgromadzonej na tomaszowskiej Arenie Lodowej program, na który złożyły się przede wszystkim utwory z pochodzące z płyt Anheli (2005), America (2015) i Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz (2019). Były to zarówno kompozycje pianisty, ale też  Ignacego Paderewskiego i Stanisława Moniuszki.

Koncert zamknęły bisy, które zostały niejako wymuszone potrójnymi owacjami na stojąco: Aria Skołuby z opery Straszny dwór, Night in Calisia (z płyty nagranej z Randy’m Breckerem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, która to właśnie została nagrodzona nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego) oraz Speed Limited. Kapitalne zakończenie koncertowego piątku w Tomaszowie Mazowieckim.

Pozostałe galerie: Maciej SmoluchMaciej Tubis, TM Brass Orchestra, a wkrótce – Adam Makowicz, Aga Zaryan Trio.

Marek J. Śmietański

PS. Fotorelacja przygotowana dzięki uprzejmości organizatora festiwalu – Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.