Pendragon wraca dokończyć trasę w Polsce

Rok 2020 zapowiadał się dla zespołu Pendragon wprost bajecznie. W lutym ukazała się doskonale przyjęta, nowa płyta zatytułowana Love Over Fear. Później zespół ruszył w trasę. Doskonała forma koncertowa, pełne sale, wyprzedane wydarzenia. Środek trasy koncertowej, po znakomitym koncercie w Bydgoszczy przyszedł czas na występ w Poznaniu, który… okazał się ostatnim koncertem trasy. Światowa epidemia pokrzyżowała plany wszystkim i zmieniła nasze życie z dnia na dzień. Nie udało się zagrać w Piekarach Śląskich, nie udało się w Łodzi. Pozostałe wydarzenia w innych krajach także odwołano. Brytyjskiej grupie pozostał tylko powrót do ojczyzny, na tyle szybko, aby zdązyćprzed zamknięciem granic.

Scenariusz wydarzeń wprost dramatyczny, ale przecież nie wolno się poddawać. W kwietniu 2021 zespół Pendragon ponownie ruszy w trasę i z nową energią odwiedzi trzy polskie miasta. To, co się rozpoczęło, należy zakończyć, dlatego nowa trasa ponownie nazywa się Love Over Fear, i usłyszymy na niej zarówno utwory z tegorocznej płyty, jak i starsze nagrania.

14.04.2021 Poznań, CK Zamek
15.04.2021 Warszawa, Remont
16.04.2021 Zabrze, CK Wiatrak

Dorobek zespołu Pendragon to 11 długogrających albumów studyjnych oraz trzy EP-ki, które zaprowadziły ich na deski scen wypełnionych klubów na całym świecie. Trudno dziwić się tej popularności, kiedy posłuchamy albumów takich jak The Masquerade Overture czy Not Of This World. Ostatnia płyta – Love Over Fear – wydana w tym roku jest powrotem do brzmień grupy z lat 90. i została ciepło przyjęta przez fanów.

Na czele zespołu stoi Nick Barrett (wokal, gitara elektryczna), który razem z Peterem Gee (gitara basowa) niezmiennie od 1978 roku tworzą trzon zespołu. Na koncertach pojawi się także niezastąpiony, wieloletni członek kapeli, Clive Nolan (znany także m. in. z zespołu ARENA) na klawiszach oraz Jan-Vincent Velazco na perkusji.

Wydarzenia na FB:
– Poznań:           https://www.facebook.com/events/750862969027877/
– Warszawa:      https://www.facebook.com/events/1360876050773458/
– Zabrze:            https://www.facebook.com/events/992686261184972/

Bilety w sprzedaży od 25.06

Organizatorem wydarzeń jest poznańska agencja artystyczna OSKAR oraz IndependentMusicMarket.com

[oprac. na podstawie materiałów prasowych]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.