Nowy klip Joulie Fox

Po entuzjastycznym przyjęciu singli Bring me i Fever Joulie Fox prezentuje kolejny utwór z debiutanckiej EPki Love is a Blessing, która już 09.09.2022!

Running to nostalgiczna piosenka ukazująca wrażliwą i poetycką odsłonę artystki. Opowiada historię dziewczyny z zagubioną duszą, która całym sercem pragnie prawdziwej miłości, jednak demony dzieciństwa i przeszłości nie pozwalają jej wierzyć, że na nią zasługuje.

 To bardzo ważny dla mnie utwór – jeden z tych, które napisałam w dosłownie 5 minut i pierwszy od dawna skomponowany na gitarę. Już po nagraniu wersji demo wiedziałam, że chcę, by Running pozostał właśnie taki – akustyczny i surowy. Na początku obawiałam się nieco, że nie będzie pasował do reszty albumu, ale po przesłuchaniu gotowego materiału okazało się, że wprowadza do niego fajny balans i daje słuchaczowi wolniejszą chwilę na przemyślenia. – mówi artystka.

To piosenka o poczuciu bycia innym i wybrakowanym. O przeświadczeniu, że z powodu tego, jacy jesteśmy, naszych wcześniejszych doświadczeń, przeżyć i wyborów, nie należy się nam już płomienna, prawdziwa miłość. Gorąco wierzę w to, że jest całkowicie odwrotnie. Każdy zasługuje na to, by kochać i czuć się kochanym. Właśnie dlatego chciałabym, by moje “Running” stało się hymnem dla wszystkich niepewnych tego, zagubionych w pragnieniu miłości, dusz.”- opisuje Joulie.

Album został wyprodukowany i w pełni nagrany w Londynie we współpracy z brytyjskim wokalistą i producentem Jamesem Yuill.

Poznałam się z Jamesem w 2020 roku przez Budde Music Publishing. Spotkaliśmy się na sesję songwritingową i po wydaniu pierwszego wspólnego singla, Don’t Be Shy, wiedziałam już, że rozumie moją wizję muzyczną w 100% i to z nim chcę wyprodukować pierwszą płytę. Cel zrealizowaliśmy w 2021 roku – częściowo w jego studio i częściowo w moim domu we wschodnim Londynie. – opowiada artystka.

Love is a Blessing nie miała być płytą konceptualną, ale w bardzo naturalny sposób taką właśnie się stała. Kiedy skończyliśmy jej produkcję, zorientowałam się, że wszystkie numery łączy temat miłości. Każdy z utworów ukazuje ją jednak w innej postaci. Toksyczne relacje, żartobliwy stalking, ucieczka od zobowiązań, żal i tęsknota za miłością, której już nie ma… w utworach zawarłam je wszystkie. Jedyny rodzaj miłości, jakiego tu nie znajdziecie, to zdrowa i prawdziwa relacja oparta na szczerym uczuciu i zaufaniu. Niestety – moja inspiracja karmi się głównie złymi doświadczeniami. – dodaje.

Joulie Fox przeprowadziła się do Londynu w 2015 roku z miejsca zakochując się w mieście po uszy. Choć ścieżkę muzyczną rozpoczynała z zespołem Chile, po kilku latach za sprawą youtuberki Globstory i jej widzów, którzy momentalnie pokochali pierwszy solowy utwór artystki, Wild Heart, zdecydowała się również na rozwój indywidualnego projektu. Ta decyzja doprowadziła Joulie do szybkich sukcesów, jak finał konkursu festiwalu Glastonbury czy użycie jej dwóch singli w brytyjskiej edycji programu Love Island. W 2019 roku razem z zespołem Chile została wybrana do line-upu jednego z największych europejskich festiwali, Nos Alive, przez Portugal.The Man spośród finalistów konkursu na cover utworu ‘Live in The Moment’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.