XIX Ladies’ Jazz Festival – 13 koncertów w 8 dni

Lato, morze, plaża i fantastyczna muzyka na XIX Ladies’ Jazz Festival

The Manhattan Transfer wystąpią na jedynym w Polsce koncercie odbywającym się w ramach ich pożegnalnej światowej trasy podsumowującej 50 lat działalności artystycznej. Będzie to zatem ostatnia możliwość doświadczenia talentu tego wielkiego zespołu na żywo w naszym kraju.

Posiadaczka jednego z najpiękniejszych głosów świata Lizz Wright po 15 latach od swego polskiego debiutu, który miał miejsce na Ladies’ Jazz Festival 2008 ponownie wystąpi przed festiwalową publicznością dzieląc się przebojami z całej swej dotychczasowej kariery.

Ewa Bem przedstawi premierowy program Ewa Bem „Loves The Beatles”, a nowych aranżacji nieprzemijających przebojów Wielkiej Czwórki z Liverpoolu podjął się założyciel m.in. World Orchestra, Grzech Piotrowski i on wraz ze swoim bandem wspomoże artystkę na koncercie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Krystyna Prońko – piosenkarka, kompozytorka, wykładowczyni – będzie świętować 55-lecie swojej działalności artystycznej właśnie na jedynym takim festiwalu Dam Jazzu. Tym samym możemy być więcej niż pewni, że na recital złożą się wielkie pieśni tej wspaniałej artystki znane już niejednemu pokoleniu rozmuzykowanych Polaków.

Anna Maria Jopek po raz pierwszy wystąpi przed naszą festiwalową publiczności i od razu w specjalnym programie, i od razu trzykrotnie – na trzech, dzień po dniu, kameralnych koncertach w Konsulacie Kultury.

Wakacyjny festiwal pięknych pieśni po raz pierwszy gościć będzie muzę i jedną z największych artystek Wysp Zielonego Przylądka, morny i koladejry, Nancy Vieirę. Te wyspiarskie tańce i pieśni, naznaczone duchem Cesarii Evora zapewne znajdą w skąpanej lipcowym słońcem Gdyni najlepsze z możliwych miejsc do prezentacji.

Również po raz pierwszy na Ladies’ Jazz Festival wystąpi jedna z największych artystek jazzowych Norwegii – Silje Nergaard. Jej koncert będzie miał miejsce w urokliwej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Nie zabraknie także konkursu o Grand Prix Ladies Jazz Festival dla młodych adeptek sztuki jazzowej. Podobnie do lat poprzednich organizatorzy przewidzieli dwa dni koncertów konkursowych, które będą miały miejsce w gdyńskim Konsulacie Kultury.

Program XIX Ladies’ Jazz Festival przedstawia się następująco:
– 16 lipca (niedziela), godz. 20:00 Teatr Muzyczny – koncert Lizz Wright
– 17 lipca (poniedziałek), godz.19:00 Konsulat Kultury – koncert Anna Maria Jopek kameralnie
– 18 lipca (wtorek), godz. 19:00 Konsulat Kultury  – koncert Anna Maria Jopek kameralnie
– 19 lipca (środa), godz. 19:00  Konsulat Kultury – koncert Anna Maria Jopek kameralnie
– 20 lipca (czwartek), godz. 17:00 Konsulat Kultury w Gdyni – dwa Koncerty Finalistek konkursu Grand Prix
– 21 lipca (piątek), godz. 17:00 Konsulat Kultury w Gdyni – dwa Koncerty Finalistek konkursu Grand Prix
– 22 lipca (sobota),  godz. 17:00 Teatr Muzyczny – koncert Nancy Vieira po raz pierwszy na festiwalu
– 22 lipca (sobota), godz. 20:00 Teatr Muzyczny – koncert Ewa Bem „Loves the Beatles” z towarzyszeniem Grzech Piotrowski Trio
– 23 lipca (niedziela), godz. 17:00 Teatr Muzyczny – koncert Krystyna Prońko „Lubię -Specjalne Okazje” – 55 lat na scenie
– 23 lipca (niedziela), godz. 20:00 Teatr Muzyczny – koncert The Manhattan Transfer 50th Anniversary & Final World Tour
– 24 lipca (poniedziałek), godz. 20:00 Filharmonia Kaszubska w Wejherowie – Silje Nergaard po raz pierwszy na festiwalu.

Tegorocznym sponsorem Ladies’ Jazz Festival jest Energa SA z Grupy Orlen.

Bilety na https://www.ladiesjazzfestival.pl, Ebilet, Eventim, biletyna i Interticket

Nasze zdjęcia z poprzednich edycji festiwalu – https://muzycznahiperprzestrzen.pl/tag/ladies-jazz/ (2022 – Tanita Tikaram, Rebekka, Bakken, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Małgorzata Hutek, Andrea Motis, 2021 – Ewa Bem, AniA Dąbrowska, Ladies’ Jazz śpiewa bossa novy, Stanisława Celińska, Reni Jusis, Karolina Pernal, Tribute to Maria Koterbska, 2019 – Madelaine Peyroux, Adela Konop, Beth Hart)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.