Slowdive wydaje nową płytę i ogłasza trasę koncertową!

27.01.2024 – WARSZAWA – Klub Progresja

everything is alive to album, który ma być radosny i inspirujący; single skin in the game i kisses są hipnotyzująco piękne.

New York Magazine

To idealna muzyka na koniec lata, album, którego można wysłuchać pod grubym kocem, patrząc jak słońce chowa się za drzewami.

Wall Street Journal

[everything is alive] jest antytezą sztywności, ponieważ lśni i rozwija się jak jedwab. Czy to nie zabawne, jak eksperymenty, które niegdyś wykluczyły zespół z kręgu zainteresowania krytyków, mogą teraz przybrać formę ich najlepszego albumu?

Paste

everything is alive rozpoczyna się tam, gdzie Slowdive zakończył i stawia temat shoegaze’u w nowym świetle: Używają tej muzyki nie jako ucieczki, ale jako źródła cudów.

Stereogum

Dziś Slowdive wyda swój długo oczekiwany album everything is alive za pośrednictwem wytwórni Dead Oceans. Legendy shoegaze’u prezentują ostatni singiel/video alife oraz ogłaszają dużą europejską trasę koncertową, a także zapowiedzieli mnóstwo przedpremierowych odsłuchów albumu w całej Ameryce Północnej. W “zaraźliwym i zachwycającym” utworze alife, głos Rachel Goswell jest przesiąknięty głębokim pogłosem i tęsknotą, który uzupełnia wokal Neila Halsteada. Magazyn Paste opisuje to jako “(prawdopodobnie) najlepszy harmonijny występ Goswell od 30 lat”.

O alife Halstead dodaje: “alife to jeden z pierwszych utworów, które ukończyliśmy na płytę. Shawn Everett wykonał naprawdę dobrą robotę z miksem. Tak wiele razy próbowaliśmy sami wymyślić dobry miks i nie mogliśmy tego zrobić… to nas przerastało, dopóki nie wkroczył Shawn. Uznaliśmy, że skoro poradził sobie z tym, to pewnie poradzi sobie z całą płytą. Nasz przyjaciel Jake Nelson stworzył naprawdę fajną animację do tego utworu; czerpie niektóre obrazy z grafiki i zagłębia się w nie nieco głębiej”.

Bilety

Sprzedaż ogólna rozpocznie się w środę, 6 września na LiveNation.pl o godz. 11:00

PS. Monograficzny podcast o grupie Slowdive pojawi się wkrótce na platformie Mixcloud.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.