EMIKA If We Disappear – polska premiera audiowizualnego koncertu pod kopułą Planetarium Śląskiego

EMIKA If We Disappear – polska premiera audiowizualnego koncertu pod kopułą Planetarium Śląskiego

W ramach wydarzenia specjalnego 12. edycji Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab SPACE/S, 28 października w kopule Planetarium Śląskiego w Chorzowie, odbędzie się polska premiera wyjątkowego koncertu audiowizualnego brytyjskiej artystki Emiki, znanej m.in ze współpracy z Massive Attack czy z legendarną wytwórnią Ninja Tune.

If We Disappear to symfonia mrocznego i fascynującego wszechświata w formacie 360°. Mieszanka niepowtarzalnego głosu Emiki, jej gry na pianinie i hipnotycznych bitów z jej najlepszych kompozycji wraz z imponującymi wizualizacjami w formacie 360° zaprojektowanymi we współpracy z László Bordos, tworzą niezapomniane immersyjne wrażenia.

Koncert z immersyjnymi wizualizacjami został specjalnie zaprojektowany w formacie kopuły i miał swoją premierę w Planetarium Zeiss w Berlinie. Później pokazy odbyły się także w planetariach w Pradze i Moskwie.

Koncert Emiki poprzedzi pokaz krótkiej onirycznej animacji Dream warszawskiego artysty Ari Dykiera, która została nagrodzona w 2023 w kategorii Best Art Film 360° w Planetarium Melbourne.

Emika to pochodząca z Wielkiej Brytanii artystka o czeskich korzeniach, jedna z najbardziej elektryzujących postaci sceny nowobrzmieniowej. W młodości zgłębiała tajniki fortepianu i klasycznej kompozycji. Dzięki klasycznemu wykształceniu Emika wprowadza do dynamicznie rozwijającego się obszaru muzyki elektronicznej powiew świeżości. Zachwyciła swoich odbiorców specyficzną formą dubstepu, w której łączy elementy ambientu, trip-hopu i eksperymentalnej elektroniki z muzyką klasyczną. Mroczne dźwięki i wymowne partie wokalne spowodowały w świecie niemałe zamieszanie.

Emika wydała dwa albumy pod szyldem wytwórni Ninja Tune, oba pełne mrocznych, hipnotyzujących melodii, fantastycznie nagrane, doskonale brzmiące i zbierające entuzjastyczne recenzje na całym świecie. Utwór ”Transcended Before Me” nagrała z udziałem wokalisty Massive Attack, Andy Horace. Krytycy oddający zasłużone hołdy Emice, zachwycają się nie tylko mięsistym basem w takich numerach jak „Doble Edge” czy „3 hours” z debiutu czy onirycznym klimatem „Sleep With My Enemies” , ale przede wszystkim faktem, że jest ona autorką całej muzyki, każdego tekstu i wszystkich elektronicznych aranżacji. W 2014 Emika założyła własną wytwórnię Emika Records. Obecnie mieszka i pracuje w Niemczech.

Festiwal Patchlab odbywa się w Krakowie od 2012 roku. Jest organizowany przez Fundację Photon. Wydarzenie zostało wyróżnione znakiem jakości European Festivals Association (EFA) przyznawanym wybitnym festiwalom artystycznym za wyjątkowe i innowacyjne podejście, za wkład w dziedzinę sztuki, zaangażowanie społeczne i międzynarodową otwartość.

Partnerzy

Partnerami tego wydarzenia są: Goethe Institut w Krakowie i Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Patchlab w sieci:

www: https://patchlab.pl
Facebook: www.facebook.com/patchlabfestival
Event: https://www.facebook.com/events/580030564213463
Instagram: www.instagram.com/patchlabfestival/

Bilety

Ilość miejsc ograniczona, bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/emika-if-we-disappear-patchlab-festival-2023/pazdziernik-2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.