Perkusista AC/DC na koncertach w Polsce

Mając 16 lat występował z Tomem Jonesem. W trakcie swojej 50-letniej kariery koncertował m.in. z: Jimmy’m Page’m (z Led Zeppelin), Davidem Gilmourem (z Pink Floyd) i… Olivią Newton-John. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie The Razor’s Edge, z którego pochodzą takie światowe hity jak Thunderstruck, Are You Ready, czy Moneytalks. W kwietniu 2024 roku na czterech koncertach w Polsce wystąpi legendarny perkusista – Chris Slade.

The Chris Slade Timeline:

04.04.2024, 19.00 – Katowice, Kinoteatr Rialto
05.04.2024, 19.00 –  Warszawa, Proxima
06.04.2024, 19.00 – Bydgoszcz, Kuźnia
07.04.2024, 19.00 – Poznań, Klub B17

Chris Slade karierę zawodową rozpoczął w sklepie z butami. Na szczęście w wieku szesnastu lat zdecydował, że woli grać na perkusji. Pierwszy zespół, w którym występował nazywał się The Squires, a jego wokalistą był Tom Jones. Przez 50 lat swojej kariery Chris nagrywał i koncertował z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej. W szczególności był współzałożycielem grupy Manfred Mann’s Earth Band. Oprócz tego: Count Basie Orchestra, Tom Jones, The Firm (Paul Rodgers i Jimmy Page), David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton-John, Gary Numan – to tylko niektóre z nich.

Największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na płycie The Razor’s Edge, która dotychczas sprzedała się w 5 milionach egzemplarzy. Wraz z AC/DC Chris odbył również dwie światowe trasy koncertowe, zagrał na płycie koncertowej (AC/DC Live) oraz nagrał singiel Big Gun, który promował film i ścieżkę dźwiękową do filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

W 2012 roku artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się  utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Zespół koncertuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Europie. O muzykach z The Chris Slade Timeline perkusista mówi: że “ci muzycy są tak dobrzy, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek grałem!” Koncerty w Polsce to również możliwość usłyszenia i zobaczenia niesamowitego zestawu perkusyjnego, który Chris nazwał „Rock or Bust”.

Bilety w przedsprzedaży:

179 zł, w dniu koncertu 199 zł  – eBilet, Eventim, Ticketmaster, Rock Serwis, Rialto.

Chris Slade w sieci:

https://www.facebook.com/ChrisSladeACDC

https://chrisslade.com/

Organizator w sieci:

www.klubkuznia.pl

https://www.facebook.com/kuzniaklub

https://www.instagram.com/kuznia.bydgoszcz/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.