Loreena McKennitt na jedynym koncercie w Polsce

Jubileuszowa trasa Artystki w 2024 roku
Sala NOSPR Katowice 25 marca 2024 roku, godzina 19.30
Święto muzyki wspaniałej!

Ponad 20 lat kariery, która zaczęła się przy stole kuchennym zamienionym w biurko i niezależną wytwórnię płytową prowadzącą sprzedaż wysyłkową po uznanie krytyków, wielokrotnie zdobyte złote i platynowe płyty, zdobiące  miliony domostw na całym świecie. Do tej pory sprzedała ich ponad 14 milionów, a katalog zawiera siedem płyt studyjnych, trzy okolicznościowe, DVD z koncertem na żywo i dwa filmy dokumentalne DVD.

Zdobyła dwie nagrody Junos, najważniejszą kanadyjską nagrodę muzyczną, dwie nominacje do nagrody GRAMMY® i występowała dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. Czas, by po raz trzeci zawitała do Polski, a jej koncert odbędzie się 25 marca 2024 roku w Sali NOSPR w Katowicach.

Loreena McKennitt to harfa, dźwięczny głos, kwintesencja folku irlandzkiego i celtyckich brzmień ubranych w eklektyczną muzykę elektroniczną i orkiestrową. To skojarzenia z magicznym serialem o szlachetnym rozbójniku z Locksley, to wspaniały utwór okraszający hollywoodzką produkcję z Christopherem Lambertem w roli nieśmiertelnego Connora MacLeoda, to bezkresne połacie Zielonej Wyspy, góry, piękno życia, poezja. Wszystko to znajdziemy w jej śpiewie, muzyce, brzmieniu głosu i zespołu.

Loreena McKennitt tworzy, koncertuje, zarządza swoją wytwórnią i swoją karierą, silnie angażuje się w działalność charytatywną, poprzez fundację zapewnia wsparcie finansowe grupom kulturalnym, ekologicznym, historycznym i społecznym, a poprzez założony fundusz wspiera edukację w zakresie bezpieczeństwa w wodzie, działań poszukiwawczych i ratowniczych. Za swą działalność humanitarną i artystyczną Loreena McKennitt została obsypana wieloma ważnymi tytułami, dyplomami i nagrodami.

Najważniejsze dla nas jest to, że Artystka w ramach swej planowanej trasy po Europie odwiedzi Polskę i spotka się z nami w jeden z najpiękniejszych poniedziałków życia: 25 marca 2024 roku, i w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach swą muzyką poprowadzi nas do krainy magii i wzruszeń.

Zdjęcia

Nasze zdjęcia z koncertu w 2019 roku w Zabrzu można obejrzeć tu.

Promotor

Promotorem polskiego koncertu Loreeny McKennitt 25 marca 2024 roku w NOSPR w Katowicach jest Agencja Modern Look, organizator m.in. Ladies’ Jazz Festival i Gdańsk Siesta Festival. Czujesz Klimat? Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora.

Bilety

Bilety na koncert Loreeny McKennitt są do nabycia w kasach NOSPR oraz poprzez www.bilety24.pl oraz EBilet.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.