Cyndi Lauper ogłasza Girls Just Wanna Have Fun UK & EU Farewell Tour

Cyndi Lauper by Ruben Afanador

Dziś Cyndi Lauper ogłosiła daty brytyjskiej i europejskiej części swojej pożegnalnej trasy Girls Just Wanna Have Fun. Pierwsza od dekady, tak duża trasa koncertowa Lauper (produkowana przez Live Nation) rozpocznie się w Europie w lutym przyszłego roku. Artystka wystąpi w Glasgow, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Belfaście, a następnie odwiedzi Budapeszt, Łódź, Pragę, Berlin, Düsseldorf i Paryż. W trakcie trasy Lauper towarzyszyć będą specjalni goście, których nazwiska zostaną podane w późniejszym terminie. Bilety trafią do ogólnej sprzedaży w piątek, 28 czerwca o godzinie 10:00 czasu lokalnego za pośrednictwem Livenation.co.uk oraz www.livenation.pl.

Informacja o koncertach w Europie pojawia się tuż po zapowiedzi północnoamerykańskiej pożegnalnej trasy, ogłoszonej na początku tego miesiąca i po premierze pełnometrażowego filmu dokumentalnego LET THE CANARY SING, który opowiada o niezwykłym życiu i karierze Lauper. Dokument miał swoją premierę we wtorek 4 czerwca wyłącznie na Paramount+ w USA i Kanadzie. Podczas ceremonii w prestiżowym TCL Chinese Theatre w Hollywood w Los Angeles, Lauper została uhonorowana i odcisnęła swoje dłonie – wszystko w ramach świętowania pożegnalnej trasy koncertowej i nowego filmu.

Cyndi Lauper by Ruben Afanador

Reżyserowany przez dokumentalistkę i zdobywczynię nagrody Emmy® Alison Ellwood LET THE CANARY SING miał swoją światową premierę na Festiwalu Tribeca 2023. Film wyprodukowany przez Fine Point Films i Sony Music Entertainment we współpracy z Concord Originals opowiada o błyskawicznej drodze Lauper do sławy i jej głębokim wpływie na pokolenia poprzez muzykę, nieustannie ewoluującym stylu punkowym, niezachwianym feminizmie i działalności społecznej. Dokument ten to fascynująca podróż po życiu znanej i pionierskiej artystki, która poprzez swoją twórczość zostawiła niezwykłe dziedzictwo.

Legacy Recordings, dział Sony Music Entertainment, przygotował wydawnictwo muzyczne do filmu dokumentalnego o tym samym tytule. Towarzyszący album LET THE CANARY SING to kolekcja utworów z całej kariery Lauper. Album jest już dostępny na winylu oraz w formie rozszerzonej edycji cyfrowej tutaj.

Pożegnalna trasa Cyndi Lauper jest reżyserowana przez Briana Burke’a. Za projekt i produkcję odpowiadają BrianBurkeCreative i DX7 Design.

GIRLS JUST WANNA HAVE FUN FAREWELL UK & EU TOUR DATES:

Saturday 8th February – Glasgow (UK), OVO Hydro
Sunday 9th February – Manchester (UK), Co-op Live
Tuesday 11th February – London (UK), The O2
Friday 14th February – Birmingham (UK), Resorts World Arena
Sunday 16th February – Belfast (UK),  SSE Arena
Wednesday 19 February – Budapest (HG), Budapest Sportaréna
Friday 21st February – Lodz (PL), Atlas Arena
Sunday 23rd February – Prague (CR), O2 Arena
Tuesday 25th February – Berlin (GR), Uber Arena
Wednesday 26th February – Dusseldorf (GR), PSD Bank Dome
Friday 28th February – Paris (FR), Accor Arena

CYNDI LAUPER

Cyndi Lauper jest nagradzaną autorką piosenek i artystką sceniczną, zdobywczynią nagród Grammy, Emmy i Tony, z globalną sprzedażą płyt przekraczającą 50 milionów egzemplarzy. Jej ikoniczny głos, wpływowy punkowy glam i energetyczne koncerty na żywo wyniosły ją na szczyt sławy. Lauper zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty dzięki swojemu pierwszemu albumowi She’s So Unusual i stała się pierwszą kobietą w historii, która miała cztery utwory z debiutanckiego albumu w pierwszej piątce, w tym jej hymn Girls Just Want To Have Fun. Lauper wydała dodatkowo dziesięć albumów studyjnych, zawierających klasyki takie jak: Time After Time i True Colors, jest członkinią Songwriters Hall of Fame oraz autorką bestsellera NY Times. W 2013 roku Lauper stała się pierwszą solową kobietą, która zdobyła nagrodę za Najlepszy Oryginalny Score (muzyka i teksty) za Kinky Boots. Jest także niestrudzoną działaczką społeczną. Od zawsze walczy o słabszych – zwłaszcza o prawa kobiet, osób żyjących z HIV/AIDS oraz o społeczności LGBTQ.

Kiedy i gdzie

21.02.2025 – Łódź, Atlas Arena

Bilety

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 27 czerwca o godz. 10:00.
Bilety w sprzedaży ogólnej od piątku, 28 czerwca, od godz. 10:00 na livenation.pl

Organizator trasy koncertowej

Live Nation Entertainment (NYSE: LYV) to wiodąca na świecie firma zajmująca się rozrywką na żywo, składająca się z globalnych liderów rynkowych: Ticketmaster, Live Nation Concerts i Live Nation Sponsorship. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie www.livenationentertainment.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.