Top Łódź Festiwal 2016 cz. I – wokalistki i wokaliści pop, 20.08.2016

Top Łódź Festiwal to nowa cykliczna impreza muzyczna, której pierwsza edycja miała miejsce w ubiegłym roku. Fotorelację z koncertu zatytułowanego Legendy Polskiego Rocka, podczas którego wystąpili wykonawcy debiutujący w latach 80-tych (z pewnymi wyjątkami), prezentowaliśmy TU (galeria wkrótce). Tym razem na łódzkim Stadionie MOSiR pojawiły gwiazdy muzyki pop, bez większości których lata 90-te w Polsce byłyby muzycznie ubogie w przeboje (niezależnie od subiektywnych gustów słuchaczy). Ponownie organizatorzy zgromadzili na jednej scenie aż 15 wykonawców i znów nie obyło się bez utworów, które dotarły do pierwszego miejsca na Liście Przebojów Programu Trzeciego (dotarło tam aż 9 spośród 36 zaprezentowanych piosenek).

Fotorelację z wydarzenia, które było transmitowane na żywo przez telewizję Polsat rozpoczynamy od zdjęć z występów wykonawców solowych, wśród których znajdziemy trzy wokalistki, które wpisały się na trwale w historię polskiej muzyki popularnej – Urszulę, Edytę Górniak i Natalię Kukulską, ponadto Renatę Dąbkowską i Gabriela Fleszara.

Urszula – Rysa na szkle, Ja płaczę

Edyta Górniak – To nie ja!, Jestem kobietą

Natalia Kukulska – Piosenka światłoczuła, Im więcej Ciebie tym mniej

Renata Dąbkowska – Obudź we mnie Venus

Gabriel Fleszar – Kroplą deszczu

Marek J. Śmietański

PS. Kolejny raz organizatorzy nie ułatwili pracy fotoreporterom dokumentującym wydarzenie. “Specjalnie” przygotowany podest został ustawiony bardzo daleko od sceny, tym razem właściwie na samym końcu płyty czyli jeszcze dalej niż w ubiegłym roku. Kolejny raz szansa na sensowne ujęcia zależała od posiadanego sprzętu i umiejętności przepychania się wśród publiczności zgromadzonej w Golden Circle. Była to chyba jedyna zaleta niezbyt dużej frekwencji 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.