Jacek Kawalec śpiewa Joe Cockera – Hybrydy, Warszawa, 10.12.2016

Kilka dni temu w warszawskim klubie Hybrydy odbył się niezwykły koncert, który poświęcony został zmarłemu 2 lata temu Joe Cockerowi nazywanemu mistrzem coverów. W żadnym wypadku nie jest to jednak zarzut, bo niemal każdy z utworów, który brał na warsztat, stawał się hitem dopiero w jego interpretacji. Jacek Kawalec – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy – kilka miesięcy temu wpadł na pomysł, aby uczcić pamięć angielskiego wokalisty, przedstawiając wraz z 9-osobowym zespołem największe przeboje Anglika w interpretacjach jak najbardziej… zbliżonych do oryginału. Jak osobiście opowiedział nam w wywiadzie (który można tu przeczytać), stara się nie tylko śpiewać Joego, ale również go grać. Publiczność, która licznie wypełniła Hybrydy, usłyszała kilkanaście brawurowo wykonanych piosenek z Unchain My Heart, Don’t Let Me Be Misunderstood, Summertime In The City, Chain Of Fools i oczywiście With A Little Help Of My Friends na czele.

Aby zadość uczynić obowiązkom dziennikarskim, wspomnimy, że instrumentalnie Jacka wspomagali: Krzysztof Kurzepa (gitara), Krzysztof Patocki (perkusja), Artur ‘Blondas’ Daniewski (bas), Michał Niewiadomski, Piotr Sławiński i Sylwester Schönfeld (sekcja dęta) oraz Dominika Sitarczuk, Edyta Strzycka (chórki) i Julia Chmielnik (chórki, klawisze i akordeon).

Marek J. Śmietański

PS. Dziękujemy firmie Music Art Creation za akredytację foto, a klubowi Hybrydy za zaufanie i wręczenie foto-passa, zanim lista akredytacji dotarła na bramkę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.