Toto – zapowiedź

Toto w Krakowie

Ponad 40 milionów sprzedanych płyt na świecie, sześć nagród Grammy, kapitalny warsztat muzyków oraz megaprzeboje, jak Hold The Line, Rosanna, Africa, Stop Loving You, I’ll Be Over You. Tak można rozpocząć krótką prezentację powstałego w 1977 roku w Kalifornii zespołu Toto. Zespołu, który pokochał koncerty w Polsce do tego stopnia, że zarejestrował u nas DVD (35th Anniversary – Live In Poland z łódzkiej Atlas Areny), które okazało się kolejnym sukcesem komercyjnym zespołu.

Jeśli ktoś zapyta, co to takiego ambitna muzyka popowa, włączenie jednej z 17 studyjnych płyt kapeli (albo kilku koncertowych), powinno być wystarczającą odpowiedzią. Choć dotykany przez tragedie (śmierć jednego z braci Porcaro, poważna choroba drugiego), zespół Toto dość regularnie nagrywa i przede wszystkim koncertuje. Właśnie na żywo pokazuje swoją wielką klasę, bawiąc się z publicznością, improwizując, mieszając pop z drapieżnym rockiem i subtelnym jazzem. Widowiskiem doskonale sterują Steve Lukather i Joseph Williams (syn mistrza Johna, autora muzyki do Gwiezdnych Wojen).

Dwa lata temu Toto pojawiło się w Polsce na dwóch koncertach (Wrocław i Warszawa), które przyjęte zostały owacyjnie, wcześniej gościło w Łodzi (archiwalną relację z tego koncertu opublikujemy wkrótce). Zimą 2018 roku pojawią się po raz pierwszy w Krakowie, w ramach tournée celebrującego 40-lecie istnienia. Na pewno zabrzmią wszystkie największe hity Amerykanów i na pewno zabawa będzie przednia. Warto się pojawić dla tych wspaniałych muzyków oraz równie wspaniałych ludzi, którzy, choć sławni i bogaci, nie zapominają o słabszych i poszkodowanych przez los i wspierają m.n. strażaków z Kalifornii, weteranów wojennych, jak również działania ONZ pomagające ludziom na całym świecie.

Oprócz okrągłego jubileuszu, Toto będzie równocześnie świętować wydanie kompilacyjnego albumu 40 Trips Around The Sun (Sony Worldwide). Wspomniana płyta będzie wyjątkowym zbiorem, na którym oprócz najbardziej znanych hitów z repertuaru Amerykanów, pochodzących z 7 albumów zespołu, usłyszymy dwa całkowicie nowe utwory Toto (Spanish Sea i Struck By Lightning). Data premiery 40 Trips Around The Sun została ustalona na 9 lutego 2018 roku. Termin wydania płyty zbiegnie się równocześnie ze startem światowej trasy 40 Trips Around The Sun World Tour.

Toto gra obecnie w składzie: Steve Lukather (gitary, wokal), David Paich (klawisze, wokal), Steve Porcaro (syntezatory, klawisze, wokal), Joseph Williams (wokal) oraz muzycy koncertowi – Shannon Forrest (perkusja), Shem von Schroeck (bas, wokal wspierający), Warren Ham (saksofon).

Koncert odbędzie się 28 lutego 2018 w TAURON Arenie Kraków. Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć również na FB –  strona wydarzenia. Bilety dostępne na: knockoutprod.net i eventim.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.