Ladies’ Jazz Festival 2019 – zapowiedź

15. edycja Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

15. edycję Ladies’ Jazz Festival uświetnią: Angelique Kidjo z zupełną nowością – płyta Celia, Beth Hart i Luisa Sobral (jedyne koncerty w Polsce), Madeleine Peyroux z genialnym Anthem, Nouvelle Vague podobnie jak festiwal obchodzące swoje 15-lecie, Krystyna Stańko z Orkiestrą i rewelacyjną płytą Aquarius. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019!

Od 21 do 28 lipca Gdynia po raz piętnasty stanie się światową stolicą kobiecego jazzu i nie da się ukryć, jubileuszowy program Ladies’ Jazz Festival może przyspieszyć bicie serca niejednego fana jazzu, soulu, bluesa, po prostu pięknej piosenki i świetnej muzyki z damą na piedestale, a nie w tle jak to często nie tylko w sztuce od wieków bywa.

24 lipca wielka gwiazda bluesa, rocka, okolic jazzu – żywiołowa, liryczna, pełna emocji i rockowej wręcz energii Beth Hart – wystąpi w hali Gdynia Arena o godz. 20:00. To jej jedyny koncert w Polsce, a nowa płyta ponoć jest już prawie gotowa, więc…

26 lipca pojawi się Madeleine Peyroux – jedna z ostatnich wspaniałych artystek, kompozytorek delikatnej, piosenkowej odmiany jazzu z elementami francuskiej chanson wprost z paryskich ulic Montmartre ze swoją fenomenalnie przyjętą płytą Anthem podsumowującą miłość artystki do twórczości samego Leonarda Cohena. Koncert o 20:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

27 lipca – jedna z najważniejszych kobiet świata m.in. według Forbes i BBC, aktywistka, ale przede wszystkim wspaniała artystka  – Angelique Kidjo ze swym głośnym przebojowym brodwayowskim projektem Celia. Angelique jest w życiowej formie, w ciągu 14 miesięcy wydała dwie genialne płyty, łącząc world music, jazz, bossa novę i muzykę duszy w spójną całość. Teatr Muzyczny w Gdyni, godz. 20:00

Na zakończenie 15. edycji Ladies’ Jazz Festival czyli 28 kwietnia w lanie aż dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O 18:00 Krystyna Stańko i jej nowa płyta Aquarius.  Na scenie zaś artystka i po raz pierwszy w historii festiwalu orkiestra. O 20:00 natomiast grupa Nouvelle Vague, która już występowała 11 lat temu na Ladies’ Jazz Festival. Zespół obchodzi swoje 15-lecie, więc jest to podwójna okazja na wspólne spotkanie, szalony koncert z przeróbkami punkowych i rockowych hymnów na bossa novę, jazz i wspaniałą piosenkę, a przy okazji zabawę w “znam, pamiętam”, taniec i finałowe muzyczne przeżycie.

To nie wszystkie atrakcje festiwalu, bo od 21 do 23 lipca przesłuchania konkursowe o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019 – jury pod dyrekcją Urszuli Dudziak oceni młode artystki, a zwyciężczyni między innymi będzie miała możliwość zaprezentowania się na scenie głównej w swoim własnym recitalu w roku następnym. W takiej roli w tym roku wystąpi Adela Konop – zwyciężczyni konkursu w 2018 roku (25 lipca, sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Gdyni, wstęp wolny).

Ponadto, 22 lipca po raz pierwszy w Polsce wystąpi Luisa Sobral, autorka m.in. przeboju Eurowizji sprzed trzech lat. Artystka wystąpi w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, gdzie już od kilku lat zawsze odbywa się jeden z festiwalowych koncertów Ladies’ Jazz Festival.

Ladies’ Jazz Festival 2019 odbędzie się dzięki pomocy Miasta Gdynia, Samorządu Województwa Pomorskiego, sponsorowi: Grupie LOTOS S.A., Yonelle – Premium Beauty Partnerowi, patronom medialnym, ludziom i instytucjom, bez których nie mógłby cieszyć swym programem tak wielu miłośników dobrej sztuki, muzyki, piosenki.

Bilety na koncerty w ebileteriach.

[oprac. na podstawie materiałów prasowych]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.