Brian Jackson wystąpi w sierpniu 2023 roku w Poznaniu

Brian Jackson, ikona jazzu i soulu, wystąpi 9 sierpnia 2023 roku w CK Zamek w Poznaniu!

Artysta zaprezentuje swoje wyjątkowe kompozycje, które stanowiły serce wielu albumów, mających wpływ na muzykę popularną. To niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć magii jego występu na żywo! Urodzony w Nowym Jorku Brian Jackson, zafascynowany jazzem i soulem, otrzymał stypendium do szkoły muzycznej, a następnie na uniwersytet, gdzie poznał człowieka, z którym spędził dekadę pisząc, nagrywając i występując – legendę jazzu i soulu z USA, Gila Scotta-Herona. Jako flecista i pianista elektryczny, kompozycje Briana Jacksona stanowiły serce niemal dziesięciu albumów Scotta-Herona, w tym uznawanych przez krytykę Winter in America i Pieces of a Man. Po rozstaniu się z Heronem w 1980 roku, Jackson nagrywał z gigantami takimi jak Earth Wind & Fire, Stevie Wonder i Roy Ayers, wnosząc swoje jazzowe, soulowe i protoplastyczne stylizacje hip-hopowe do przełomowych aranżacji, które stanowią podstawę znacznej części muzyki popularnej dzisiaj. Niezwykłe brzmienie Briana Jacksona sprawia, że jego koncerty są wyjątkowym doświadczeniem dla publiczności. Jego
charakterystyczne kompozycje, pełne emocji i przemyśleń, oddziałują na słuchaczy, tworząc niepowtarzalne atmosfery. Jego interpretacja muzyki sprawia, że każdy utwór staje się osobistą opowieścią, dotykającą serc słuchaczy.

W 2022 roku wydał swój pierwszy solowy albumu od ponad 20 lat, zatytułowany This Is Brian Jackson. Koncert w Poznaniu obiecuje być prawdziwym muzycznym wydarzeniem, które oczaruje publiczność unikalnym brzmieniem, niepowtarzalną interpretacją i charyzmą artysty. To niezwykła okazja dla miłośników jazzu, soulu i muzyki popularnej.

BRIAN JACKSON 9.08.2023, Poznań, CK Zamek
➡ Bilety –

➡ BRIAN JACKSON (USA)
Oficjalna strona – https://www.facebook.com/brianjackson.OFFICIAL/
IG – https://www.instagram.com/brian__jackson/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.