Nik Kershaw zagra 5 koncertów w Polsce w styczniu 2025

08.01.2025 – Katowice, MCK
09.01.2025 – Gdańsk, Filharmonia
10.01.2025 – Warszawa, Arena Ursynów
11.01.2025 – Poznań, Sala Ziemi
12.01.2025 – Wrocław, NFM

1984 – Tak, to tytuł dystopijnej powieści George’a Orwella, ale także rok, w którym Nik Kershaw był najlepiej sprzedającym się artystą w Wielkiej Brytanii, pozostając przez około 62 tygodnie na liście 40 najpopularniejszych singli, wydając 2 platynowe albumy, Human Racing i The Riddle. Z okazji 40. rocznicy Nik i jego zespół wyruszają w trasę, aby wykonać oba albumy w całości. To się nigdy więcej nie powtórzy, więc nie można tego przegapić.

Nik urodził się jako Nicholas David Kershaw 1 marca 1958 roku w Bristolu, dorastał w Ipswich, gdzie odkrył swoją miłość do muzyki. Jego ojciec był architektem i flecistą w miejskiej orkiestrze, a matka szkoliła się jako śpiewaczka operowa. Nazywa siebie późno odkrytym talentem. Po raz pierwszy sięgnął po gitarę w wieku 15 lat, zainspirowany dokumentem telewizyjnym o Davidzie Bowie. Inne wczesne wpływy to m.in. T-Rex, Deep Purple, Simon & Garfunkel i Genesis. Po współpracy z kilkoma lokalnymi zespołami i trzech latach pracy jako urzędnik służby cywilnej, postanowił stać
się zawodowym muzykiem, ucząc się gry na gitarze w zespołach grających covery i muzykę fusion.

W 1983 roku podpisał kontrakt z MCA Records, a we wrześniu tego samego roku została wydana po raz pierwszy piosenka I Won’t Let The Sun Go Down, osiągając szacowne 47. miejsce na brytyjskiej liście przebojów (rok później reedycja utworu dotasrła na miejsce 2.). W styczniu 1984 roku ukazała się piosenka Wouldn’t It Be Good, która utrzymywała się na 4. miejscu brytyjskiej listy przebojów przez pięć tygodni i zapewniła Nikowi międzynarodową karierę. Wydany w marcu album Human Racing osiągnął status platyny w wielu krajach. Przed końcem tego samego roku artysta zagrał dwie europejskie trasy, wydał cztery single i kolejny platynowy album (The Riddle).

Rok 1985 przyniósł trzy kolejne piosenki Nika na listach przebojów, trasy koncertowe po Europie, Kanadzie, Australii, Stanach Zjednoczonych i Japonii oraz występ na “Live Aid”. Zanim Kershaw opuścił światła reflektorów, aby skupić się na pisaniu i produkcji piosenek nagrał jeszcze dwa albumy z MCA: Radio Musicola i The Works.

Lata 90. zaowocowały współpracą z takimi artystami jak Cliff Richard, Bonnie Tyler, Lulu, Ronan Keating, Jason Donovan, Nick Carter, Michael W Smith, Connah Reeves, Colin Blunstone, Petula Clark, Sia, Gary Barlow, The Hollies, Let Loose i Imogen Heap. Najbardziej znaną piosenką, którą napisał i wyprodukował, była wszechobecna The one and only dla Chesneya Hawkesa.

Przez chwilę współpracował z Tonym Banksem (Genesis) oraz nagrał utwór z Eltonem Johnem na jego album Duets. W 1998 roku powrócił ze swoim piątym albumem studyjnym 15 Minutes wydanym przez Eagle Records. Z niego pochodzą dobrze przyjęte To Be Frank (2001), You’ve Got To Laugh (2006) i solowy akustyczny No Frills (2009). W 2012 roku ukazał się album Ei8ht, który promowały single The Sky’s The Limit i You’re The Best. Jego najnowszy album“Oxymoron został wydany w październiku 2020 roku.

Przez całą swoją karierę Kershaw zyskał uznanie takich legend jak Eric Clapton i Miles Davis i był nominowany do czterech nagród Brit Awards. Elton John nazwał go “najlepszym kompozytorem swojego pokolenia”. Dziś Nik kontynuuje pisanie i nagrywanie (zarówno własnych projektów, jak i utworów do filmów i telewizji) oraz wykonuje swoje stare i nowe przeboje dla wiernych fanów z całego świata.

Już w styczniu 2025 zagra aż 5 koncertów dla publiczności w Polsce!

Bilety

Bilety dostępne na: stronie Artbilet

Organizator

Agencja Your Events Art 

Żródła internetowe

Strona oficjalna artysty – https://www.nikkershaw.net
Profil na FB – https://www.facebook.com/OfficialNikKershaw

Videoklipy

Wouldn’t It Be Good

The Riddle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.