Niepowtarzalny Makaya McCraven wystąpi w Jassmine

Perkusista, producent i artysta dźwiękowy Makaya McCraven jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych artystów w Chicago. Jego inwencja twórcza i intuicyjny, indywidualny styl wykraczają poza wszelkie kategorie. Uznawany za prawdziwego innowatora, McCraven genialnie porusza się między gatunkami, przesuwając granice jazzu, elektroniki, kompozycji i rytmu.

Jego przełomowy album In the Moment został wydany przez wytwórnię International Anthem w 2015 roku i szybko został uznany jeden z najlepszych albumów tego roku. Po imponującym debiucie McCraven wydał serię niesamowitych albumów, w tym szeroko popularne Universal Beings (International Anthem) w 2018 roku i We’re New Again, swoją interpretację ostatniego albumu Gila Scotta-Herona dla XL Recordings. Jednym z ostatnich wydawnictw muzyka jest Deciphering the Message – zbiór 13 utworów z obszernego katalogu Blue Note Records, przeorganizowanych i zremiksowanych.

In These Times* to najnowszy, siódmy album (wydany w 2022 roku) we współpracy z trzema wytwórniami: International Anthem, Nonesuch Records i XL Recordings. W In These Times można usłyszeć między innymi: Jeffa Parkera, Brandee Younger oraz Macie Stewart z zespołu Ohmme. Zapraszamy na pierwszy koncert Makaya McCraven w Jassmine.

Skład

Gdzie i kiedy

28.04 – Warszawa, Jassmine, ul. Wilcza 73

Drzwi 19:00
Start 20:30

Wydarzenie na FB – https://www.facebook.com/events/137982419410172

Bilety

Serwis Going.App – https://goingapp.pl/wydarzenie/makaya-mccraven/kwiecien-2024

Posłuchaj i obejrzyj

[oprac. na podstawie mat. prasowych]

*) Krążek In These Times  znalazł się na 3. miejscu w muzycznym podsumowaniu roku 2022 red. Marka Śmietańskiego w kategorii Jazzowa płyta roku – świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.