Árstíðir – Ostrzeszów, OCK, 07.12.2018

Koncert świąteczny grupy Árstíðir był dotychczas osiągalny tylko dla tych, którzy mogli przed Bożym Narodzeniem zawitać do kościoła Fríkirkjan w Reykjavíku. W tym roku zespół wyruszył w unikalną trasę, aby umożliwić udział w tym niecodziennym wydarzeniu publiczności na kontynencie. Przez 3 tygodnie grają koncerty w 9 krajach, wśród których znalazła się Polska. W kinie Piast (Ostrzeszowskie Centrum Kultury) Islandczycy pojawili się z towarzyszeniem belgijskiego wiolonczelisty Guillaume’a Lagravière oraz fińskiej skrzypaczki Lotty Ahlbeck. Publiczność mogła usłyszeć utwory ze wszystkich czterech albumów studyjnych (specjalnie zaaranżowanych na tę okazję), kilka tradycyjnych islandzkich piosenek świątecznych, jak również tradycyjną kompozycję Scarborough Fair oraz islandzką wersję przeboju Helplessly Hoping grupy Crosby, Stills and Nash. Niepowtarzalne przeżycie, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze.
Grupę Árstíðir obecnie tworzą: Ragnar Ólafsson (klawisze, wokal), Gunnar Már Jakobsson (gitara barytonowa, wokal) i Daniel Auðunsson (gitara, wokal).

Marek J. Śmietański

PS. Dziękujemy firmie Borówka Music za akredytację foto.

One thought on “Árstíðir – Ostrzeszów, OCK, 07.12.2018

  1. To był naprawdę fantastyczny koncert! Magiczna islandzka muzyka wprowadzająca cudowny klimat wyspy oraz świąt Bożego Narodzenia, to przeżycie które na długo zostanie w mojej pamięci. Bardzo dziękuję Ci Marku za zaproszenie. ?
    Dziękuję również za Twoje wspaniałe zdjęcia, które ożywiają wspomnienia tego wydarzenia! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.