Koncert MARVEL Future Revolution: World Orchestra

Koncert MARVEL Future Revolution: World Orchestra, czyli jak to się stało, że światowy gigant zaufał Polsce

Mija rok od premiery spektakularnego koncertu dla MARVEL Future Revolution: World Orchestra, który z wielkim sukcesem został zrealizowany w Polsce. Co skłoniło producenta takich międzynarodowych hitów, jak: Iron Man, Thor, The Avengers czy Kapitan Ameryka, aby to właśnie w Polsce powstał koncert promujący premierę jego najnowszej gry? Kto jest odpowiedzialny za sukces tego przedsięwzięcia?

Właśnie mija rok od wyjątkowego koncertu symfoniczno – rockowego MARVEL Future Revolution: World Orchestra, który został zarejestrowany w Polsce, w studiu S1 Polskiego Radia w Warszawie w zaledwie kilka dni. Jego głównym celem była międzynarodowa promocja gry MARVEL Future Revolution Game. Koncert MARVEL Future Revolution: World Orchestra to także wyjątkowy gest w stronę widzów oraz niebywała okazja dla wszystkich fanów MARVELA i miłośników sztuki filmowej do przeżycia niezwykłego doświadczenia łączącego głębie dźwięku, wizualizacji, efektów specjalnych, doskonałej muzyki i gry światłem. 

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia był Shota Nakama, japoński producent muzyczny, aranżer ścieżek dźwiękowych do gier video oraz twórca Video Game Orchestra, wyjątkowej koncepcji koncertów z udziałem zespołu rockowego, chóru i orkiestry w autorskich aranżacjach muzyki z gier video. Całe wydarzenie nie zostałoby jednak stworzone w Polsce, gdyby nie Jan Sanejko, niezwykły polski kompozytor muzyki filmowej i muzyki do gier video, który jako pierwszy zainteresował Shotę Nakamę oraz MARVELA ideą organizacji tak gigantycznego projektu w Warszawie. Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej MARVEL Future Revolution Game znajdują się 4 utwory w aranżacjach Jana Sanejko, m.in. do Spidermana, Czarnej Wdowy i Doktora Strange’a. 

Ten koncert i atmosfera wokół niego były czymś nieprawdopodobnym. Nie chodzi tutaj tylko o skalę przedsięwzięcia, skład orkiestry i całego teamu produkcyjnego, ale także o niewyobrażalnie krótkie terminy. Najcieplej wspominam czas zapraszania artystów do współpracy przy tym projekcie i moment, w którym wyjawiałem im, że naszym Klientem jest MARVEL. To hasło czarowało, nagle wszystkie z pozoru nierealne rzeczy stawały się możliwe. To pierwsza taka produkcja w Polsce i każdy chciał być jej częścią, dając z siebie jak najwięcej – komentuje Jan Sanejko, polski kompozytor, orkiestrator i aranżer odpowiedzialny za ideę stworzenia koncertu w Polsce.

Za produkcję koncertu po stronie polskiej i realizację nagrania symfoniczno – rockowego koncertu zapowiadającego międzynarodową premierę gry odpowiadała agencja Uszy.Te Muzyka Szyta Na Miarę, reprezentująca kompozytora i jej założycielka, producentka Marika Koasidis. Do współpracy przy tym wyjątkowym przedsięwzięciu muzycznym zaproszono Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Chór Polskiego Radia oraz grono wybitnych kompozytorów oraz artystów z całego świata. Całe wydarzenie zostało zrealizowane w słynnym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Reżyserem koncertu był Kamil Pohl, a za cały pion realizacji filmowej oraz zdjęć odpowiadał Tomasz Odziemek.  

Marika Koasidis swoim niezwykłym zaangażowaniem w projekt oraz wyjątkową umiejętnością doboru konkretnych twórców pod indywidualne potrzeby tak wymagającego Klienta, udowodniła, że jest w stanie w kilka dni stworzyć niezwykłe widowisko muzyczne na miarę MARVELA. Razem z kompozytorem, Janem Sanejko pokazali również, że kunszt, pasja i umiejętności polskich kompozytorów znaczą coraz więcej na arenie międzynarodowej, a aranżacja utworów przez polskich artystów stała się synonimem wysokiej jakości i niebywałego profesjonalizmu.

Cały koncert można obejrzeć w serwisie YouTube – tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.