Hania Derej Quintet – Bielsko-Biała, ZPSM, 14.06.2023

W bogatym programie ORLEN Jazz Festiwal 25. Bielska Zadymka Jazzowa bardzo ważne miejsce zajęła Festiwalowa Scena Promocji. To świadoma i od wielu lat prowadzona polityka wspierania, kształcenia i zaangażowania w festiwalowe poczynania młodej generacji muzyków jazzowym. W obliczu jubileuszu 25-lecia trzeba nadmienić, że osób goszczących na tej scenie nie było jeszcze na świecie, kiedy swoją historię rozpoczynał festiwal. W środowe popołudnie w Sali Koncertowej ZPSM wystąpiła Hania Derej ze swoim kwintetem. Ta 18-letnia kompozytorka, pianistka i dyrygentka jest już laureatką wielu prestiżowych konkursów, a jej kompozycje zyskały sobie uwagę krytyków i słuchaczy nie tylko w Polsce. Utwory zaprezentowane podczas koncertu były przekrojem jej autorskiej twórczości. Dzięki takiej formule doskonale słuchać było jak jej muzyczny świat się  poszerza i ewoluuje. Jestem przekonany, że o niej i jej twórczości usłyszymy jeszcze nie raz.

Zdjęcia z koncertu Hania Derej Quintet w ramach Orlen Jazz Festiwal 25. Bielska Zadymka Jazzowa

Inne galerie: Esperanza Spalding i goście, Theon Cross, Ill Considered, sneaky jesus, Apostolis Anthimos Trias, Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet, Esperanza Spalding & AntonioBrownDance, Horntet, Piotr Wojtasik Sekstet feat. Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski Quintet

Jacek Raciborski

PS. Dziękujemy organizatorowi festiwalu Orlen Jazz Festiwal 25. Bielska Zadymka Jazzowa – bielsko-bialskiemu Stowarzyszeniu Sztuka Teatr – za akredytację foto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.