Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet – Bielsko-Biała, BCK, 15.06.2023

Kolejny koncert ORLEN Jazz Festiwalu 25. Bielskiej Zadymki Jazzowej odbył się w Bielskim Centrum Kultury pod tytułem #ZadymyRobimy. Wieczór rozpoczął się od wykonania festiwalowego hymnu Na holi, na holi w aranżacji Piotra Wojtasika z wokalizami Anny Marii Jopek i akompaniamentem tria Anthimosa Apostolisa, Marcina Żupańskiego i Krzysztofa Maciejewskiego. Pierwszą część koncertu wypełnił hołd dla twórczości Johna Coltrane’a przygotowany przez Chico Freemana & Antonio Faraò Quartet. Chico Freeman to artysta ciągle poszukującym. Ma za sobą współpracę z takimi gigantami jazzu jak m.in.: Dizzy Gillespie, Charles Mingus, Wynton Marsalis, Sun Ra. Jego sceniczny partner Antonio Faraò jest znany i ceniony w jazzowym świecie za techniczną biegłość i żywiołowość interpretacji. Tego wieczora partnerowali im na scenie Yuri Goloubev na kontrabasie i Paolo Pellegatti na perkusji. W programie tego niespełna dwugodzinnego koncertu znalazły się kompozycje Johna Coltrane’a, a także kompozycje liderów powstałe pod wpływem jego twórczości. Zdecydowanie był to koncert na najwyższym poziomie zarówno dla wytrawnych słuchaczy, jak i fanów Coltrane’a.

Zdjęcia z koncertu Chico Freeman & Antonio Faraò Quartet w ramach Orlen Jazz Festiwal 25. Bielska Zadymka Jazzowa

 

Inne galerie: Esperanza Spalding i goście, Theon Cross, Ill Considered, sneaky jesus, Apostolis Anthimos Trias, Esperanza Spalding & AntonioBrownDanceHorntet, Hania Derej Quintet, Piotr Wojtasik Sekstet feat. Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski Quintet

Jacek Raciborski

PS. Dziękujemy organizatorowi festiwalu Orlen Jazz Festiwal 25. Bielska Zadymka Jazzowa – bielsko-bialskiemu Stowarzyszeniu Sztuka Teatr – za akredytację foto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.