Nazareth – Hard Rock Heroes Festival, 12.06.2023

Szkocki Nazareth jest jednym z tych kilkudziesięcioletnich zespołów, w którym pozostał już tylko jeden muzyk z oryginalnego składu. Jednak w przeciwieństwie do większości grup, basista Pete Agnew jest jedynym żyjącym członkiem hardrockowej kapeli założonej w 1968 roku. Występ Szkotów w ramach Hard Rock Heroes Festival w Krakowie nie powinien zaskakiwać nikogo, kto zna trochę lepiej historię grupy. Okres największej popularności Nazareth przypada na drugą połowę lat 70., po tym jak ich trzy kolejne płyty wyprodukował Roger Glover krótko przed i po odejściu z Deep Purple (Razamanaz, Loud ‘n’ Proud i Rampant).

Pominę tu nie niezbędną analizę kolejnych zagranych utworów, w szczególności wielu z najbardziej znanej i zdecydowanie najlepszej Hair Of The Dog (1975), bo to był niezwykle równy i spójny występ szkockich hardrockowców. Poprzednio widziałem Nazareth w 2018 roku (zdjęcia z koncertu w Łodzi – tu) i muszę przyznać, że występ w krakowskiej Tauron Arenie był jeszcze lepszy od tamtego, a utwory takie, jak m.in. Miss Misery, Hair Of The Dog, Dream On czy nieśmiertelna ballada Love Hurts wciąż brzmią znakomicie.

Skład Nazareth (niezmienny od 2015 roku): Pete Agnew (bas), Jimmy Murrison (gitara), Lee Agnew (perkusja, prywatnie syn lidera) oraz Carl Sentance (wokal).

Inne festiwalowe fotorelacje: Deep Purple, Jorn, Kruk & Wojtek Cugowski, 1One, Slave Keeper.

 

Marek J. Śmietański

PS. Fotorelacja przygotowana dzięki uprzejmości agencji Metal Mind Productions.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.