Jazz Around, dzień 2 – Katowice, 22.07.2023

Jak wspominałem, opisując pierwszy dzień Jazz Around Festival, relacja z dnia drugiego jest również subiektywna i ma na nią wpływ harmonogram koncertów niejednokrotnie pokrywających się czasowo.

Benjamin Clementine w NOSPR Concert Hall

Tym razem bez wahania użyję słowa „wydarzenie”, bo te kilkadziesiat minut tylko tak może być opisane. Osobowość i twórczość Clementine’a wymyka się wszystkim zaszufladkowaniom muzycznym i tylko nasza wrażliwość i otwartość jest ich granicą. Perła!

Monika Borzym w NOSPR Concert Hall

W towarzystwie doskonałych muzyków pełna wrażliwości autorska interpretacja twórczości Joni Mitchel. Wciągające … bardzo.

Kasia Pietrzko Trio / Maciej Kądziela / Andrzej Chyra w NOSPR Chamber Hall

Na styku poezji Norwida i muzyki Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli powstało ambitne, ulotne i zaskakujące przedsięwzięcie, nie tylko dla koneserów słowa i jazzu.

[na fotografowanie koncertów w NOSPR nie otrzymaliśmy zgody – przyp. red.]

Candlelight Ficus na MCK Circle Stage

Radosne granie z chwytliwymi melodiami osadzone na granicy funku i popu.

Brooklyn Funk Essentials na MCK Circle Stage

Zasłużony przedstawiciel nowojorskiej sceny klubowej doskonale łączący funk, soul, jazz, dub, reagge w energetycznej miksturze. Dynamicznie i w pozytywnych wibracjach.

Cory Wong na MCK Circle Stage

Funkowa gitarowa petarda z doskonałym zespołem, który porwał swoim show całe MCK. Funkowy „top of the top”!

Jacob Banks na MCK Circle Stage

Mocny głos Jacoba osadzony w spuściźnie muzyki soul, r’n’b i gospel zbudował międzypokoleniowy most wśród zasłuchanych fanów.

Theo Croker na MCK Square Stage

Koncert producenta, kompozytora i influencera świetnie wpasował się w otwartą muzyczną formułę festiwalu. Osobiście zabrakło mi przysłowiowej kropki nad “i”, ale od dziś uważnie będę śledził muzyczne kroki Theo.

Mononeon na MCK Square Stage

Interesujący koncert poszukującego wybitnego basisty, będącego jakoby kontynuatorem poszukiwań słynnego Bootsy Collinsa. Polecam.

Dwa dni w towarzystwie świetnej muzyki upłynęły bardzo szybko i był to jak wcześniej napisałem czas trudnych wyborów. Mimo nich pozostaną przede wszystkim żywe wspomnienia wyjątkowych koncertów i masy pozytywnej energii, której ten czas był zastrzykiem. Do zobaczenia za rok.

O Jazz Around 2023 (dzień 1) można przeczytać tu.

Jacek Raciborski

PS. Fotorelacja przygotowana dzięki uprzejmości agencji Good Taste Productions.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.