Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024

Focus to holenderski zespół rockowy założony w Amsterdamie w 1969 roku. Znaczną popularność zyskał w latach 70. XX wieku dzięki swojej unikalnej muzyce, w której dominowała fuzja rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znaną piosenką zespołu Focus jest utwór zatytułowany Hocus Pocus, który stał się przebojem i wylansował zespół na międzynarodowej scenie muzycznej. Utwór do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii rocka progresywnego. W 2010 roku Hocus Pocus wykorzystano do reklamy Mistrzostw Świata w piłce nożnej, a utwory grupy są wykorzystywane w grach komputerowych czy ścieżkach dźwiękowych współczesnych filmów m.in. „Baby Driver” (2017) czy „The Babysitter: Killer Queen” (2020).

Formacja nagrywała i nagrywa głównie muzykę instrumentalną, charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływy muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona jest od początku istnienia grupy przez członka i zarazem założyciela Thijsa van Leera. Za trzy najważniejsze płyty w dyskografii Focus uznaje się Moving Waves (1971), Focus 3 (1972) i Hamburger Concerto (1974). Thijs van Leer jest pierwszym holenderskim muzykiem rockowym, który uzyskał tytuł szlachecki.

Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół nagrywa właśnie swój nowy album. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Focus zagrał trzy fenomenalne koncerty w Polsce. Fani z Warszawy, Poznania i Bydgoszczy, żywiołowo reagowali na znakomitą formę zespołu w ponad dwugodzinnym muzycznym spektaklu [nasze zdjęcia zespołu Focus z koncertu w Warszawie można obejrzeć tuprzyp. red]. W kwietniu 2024 roku zespół w tym samym składzie przyjedzie do Polski. Focus tym razem odwiedzi: Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin.  Artyści nie mogą doczekać się koncertów i spotkań z polskimi fanami. Mówią wprost, że podczas ,,Hocus Pocus Tour 2024” dadzą z siebie wszystko.

Focus – skład:
sir Thijs van Leer – organy Hammonda, flet, wokal,
Pierre van der Linden – perkusja,
Menno Gootjes – gitara,
Udo Pannekeet – gitara basowa.

Art Muza zaprasza na ,,Hocus Pocus Tour 2024”

09.04.2024 Łódź  Scena Monopolis godz. 19.00
10.04.2024 Wrocław  Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00
12.04.2024 Katowice  Kinoteatr Rialto godz. 19.00
13.04.2024 Rzeszów  Sala koncertowa WDK godz. 19.00
14.04.2024 Lublin  Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane): 179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów: Ticketmaster, Eventim, eBilet, Eventim, Rock Serwis, Rialto.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.