Leprous – zapowiedź

Leprous w Warszawie

Na scenie muzycznej, na której ciężko jest się wyróżnić i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, pojawia się czasem diament.

2017 to rok świetnego powrotu LEPROUS! Na scenie muzycznej zespół ten ugruntował swoją pozycję, nieuchronnie zdobywając pozycję lidera sceny. Wyszedł z cienia i rósł w siłę dzięki wyprzedanym koncertom na europejskiej trasie Devina Townsenda. Dzięki tym koncertom chłopaki zyskali nowych fanów, a wypełnione po brzegi sale koncertowe mówią same za siebie – są już na językach wielu i gotowi na następny rozdział w karierze. LEPROUS nie każe nam długo na siebie czekać – powraca pod koniec 2017 roku z nowym albumem oraz największą jak do tej pory trasą koncertową.

Einar Solberg o nowym albumie:

“Ten album jest idealnym przykładem tego, jak początkowy zamysł na płytę może się całkowicie różnić od efektu końcowego. Zaczęliśmy go pisać z takim samym planem, jaki mieliśmy podczas tworzenia „The Congregation”. Z czasem zrozumieliśmy, że szukamy bardziej żywego, organicznego i dynamicznego brzmienia. Jesteśmy z tego albumu szaleńczo dumni i nie możemy się doczekać, kiedy będziecie mogli go usłyszeć.”

Gościem specjalnym będzie islandzka grupa Agent Fresco, a supportami australijska AlithiA oraz norweski Astrosaur.

Do szeregów psychodelicznego zespołu z Melbourne AlithiA jako gość specjalny dołączy, pochodząca z rosyjskiego, progresywnego zespołu iamthemorning, Marjana Semkina. Wokalista AlithiA John Rousvanis w wyniku niedawnych obrażeń nie jest w stanie dołączyć do zespołu podczas trasy i planuje powrót na styczeń 2018 roku. Marjana ma na swoim koncie dwie nagrody Prog Magazine Readers Poll w kategoriach Female Vocalist of the Year i Woman of the Year z 2016 roku.

Koncert odbędzie się 21 listopada 2017 na scenie klubu Proxima w Warszawie. Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć rownież na FB –  strona wydarzenia. Bilety w cenie 55zł dostępne na: LiveNation.pl i stodola.pl.

PS. Występ zespołu Leprous polecamy szczególnie, ponieważ koncertowe DVD Norwegów zatytułowane Live At Rockeffellar Music Hall znalazło się na ex aequo 2. miejscu w naszym ubiegłorocznym muzycznym podsumowaniu wśród płyt koncertowych (o czym można przeczytać tutaj).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.