The Flower Kings + KAYAK – zapowiedź

Dwie legendy progresywnego rocka na jednej scenie!

Już w grudniu tego roku na deskach Klubu U Bazyla w Poznaniu oraz w OK Andaluzja w Piekarach Śląskich zagrają The Flower Kings i KAYAK.

Pierwszy z zespołów powstał w 1994 roku w Szwecji, z inicjatywy Roine Stolta (występującego później m. in. w Transatlantic czy The Tangent) i bardzo szybko znalazł uznanie wśród fanów prog-rocka, wdzierając się przebojem na największe festiwale i sprzedając płyty w tysiącach egzemplarzy. Zespół porusza się po orbicie, nakreślonej przez takich wykonawców jak: Genesis czy Yes. We współczesnym światku progrockowym ma przypiętą łatkę zespołu prawdziwie klasycyzującego muzykę art-rockową. A nazwiska członków formacji: Roine Stolt, Hasse Fröberg czy Jonas Reingold wzbudzają podziw niejednego fana na całym świecie!

Grupa ostatni raz w Polsce wystąpiła w 2012 roku. Od tego czasu ukazały się aż dwa nowe, wysoko oceniane albumy, z których utwory z pewnością usłyszymy na żywo.

Holenderski KAYAK to legenda, której chyba nie trzeba przedstawiać. Założona w 1972 roku przez Tona Scherpenzeela (wieloletniego członka grupy Camel) grupa na stałe wpisała się w kanon legend progresywnego rocka, a wydany w ubiegłym roku album Seventeen potwierdza tylko znakomitą formę twórczą muzyków. Muzyka, pełna eklektyzmu i niezwykłego klimatu, wciąż zachwyca niezliczoną liczbę fanów na całym świecie! Co zaskakujące, zespół do Polski przyjeżdża po raz pierwszy! Jest więc to bardzo wyjątkowa okazja, by spotkać się z nimi oko w oko i zakosztować ich niezwykłej twórczości!

EDIT: W ubiegłym tygodniu założyciel i lider grupy KAYAK doznał zawału serca. W związku z okresem rekonwalescencji i dalszymi badaniami, zespół podjął decyzję o odwołaniu swoich występów na trasie z The Flower Kings. Informację tę przyjęliśmy z wielkim smutkiem. Tonowi Scherpenzeelowi życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że mimo wszystko KAYAK pojawi się w Polsce w innym terminie. Dokładając wszelkich starań do tego, żeby wieczór pozostał magicznym spotkaniem z Progresywnym Rockiem, do udziału w trasie została zaproszona znana polskiej publiczności grupa Iamthemorning oraz gość specjalny Rikard Sjöblom – założyciel, wokalista i klawiszowiec grupy Beardfish oraz członek  brytyjskiej formacji Big Big Train.

Organizator,  zdając sobie sprawę, że szczególnie wśród fanów zespołu KAYAK, powyższa zamiana może być niewystarczająca, od dnia 23.10 uruchomił możliwość zwrotu biletów na wydarzenie.

Bilety trafiły do sprzedaży 18 lipca i dostępne będą w następujących punktach:
– bilety kolekcjonerskie
Poznań – Sklep Art-Rock (Wielka 9), Rock Long Luck, CiK oraz przez Internet na http://www.oskar-cd.com.pl
Piekary Śląskie – OK Andaluzja oraz na https://okandaluzja.pl/?page_id=663
– bilety „print-at-home”
https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/the-flower-kings-kayak/?partner=agencjaoskar
http://www.bilety24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.