Ikony Jazzu – Dianne Reeves na dwóch koncertach w Polsce

Gościem kolejnej edycji cyklu Ikony Jazzu będzie jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w historii muzyki – Dianne Reeves z zespołem.

Laureatka pięciu nagród Grammy DIANNE REEVES, to czołowa wokalistka jazzowa na świecie. Dzięki jej zapierającemu dech w piersiach wirtuozostwu, umiejętnościom improwizacji i unikalnym stylom jazzowym i R&B, Reeves otrzymała nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za trzy kolejne nagrania – co stanowiło pierwszy taki przypadek w dowolnej kategorii wokalnej.

Wystąpiła w filmie “Good Night, and Good Luck” George’a Clooneya, który zdobył sześć nominacji do Oscara. Reeves zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu za ścieżkę dźwiękową do tego filmu.

Reeves nagrała i wystąpiła razem z Wyntonem Marsalisem i Lincoln Center Jazz Orchestra. Nagrała również z Chicago Symphony Orchestra pod dyrekcją Daniela Barenboima i była solistką pod batutą Sir Simona Rattle’a i Berlińskiej Filharmonii. Reeves była pierwszym Przewodniczącym ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic i pierwszą wokalistką, która wystąpiła w słynnej Walt Disney Concert Hall.

Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) nad nagrodzonym Grammy albumem “A Little Moonlight”, zawierającym intymne standardy i prezentującym jej zespołową trasę koncertową. Kiedy ukazała się jej świąteczna kolekcja “Christmas Time is Here”, Ben Ratliff z The New York Times zachwycał się, mówiąc: “Pani Reeves, jazzowa wokalistka o często zadziwiających umiejętnościach, podchodzi do zadania poważnie; to jedna z najlepszych jazzowych płyt świątecznych, jakie słyszałem”.

W ostatnich latach Reeves koncertowała na całym świecie w różnych kontekstach, w tym w ramach “Sing the Truth”, muzycznego hołdu dla Niny Simone, w którym wystąpiły również Lizz Wright i Angelique Kidjo. Wielokrotnie występowała w Białym Domu, m.in. na kolacji państwowej prezydenta Obamy dla prezydenta Chin oraz na Balu Gubernatorów.

Jej najnowsze wydawnictwo, “Beautiful Life”, zawiera udział Gregory’ego Portera, Roberta Glaspera, Lalah Hathaway i Esperanzy Spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington album “Beautiful Life” zdobył w 2015 roku nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu. Reeves jest również laureatką honorowych doktoratów przyznanych przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało Reeves tytuł Mistrza Jazzu – najwyższe wyróżnienie, jakie Stany Zjednoczone przyznają artystom jazzowym.

Dianne Reeves wystąpi z następującymi muzykami:
– John Beasley – fortepian
– Romero Lubambo – gitara
– Reuben Rogers – bas
– Terreon Gully – perkusja

Gdzie i kiedy

13.04.2024, godz. 20:00 – Gdańsk, Stary Maneż
16.04.2024, godz. 20:00 – Warszawa, Scena Relax

Bilety

Interticket – htttp://www.interticket.pl/diannereeves
eBilet – https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/dianne-reeves

Organizator

Agencja Perspektywy – https://www.agencjaperspektywy.pl
Ikony Jazzu na FB – https://www.facebook.com/ikonyjazzu

Wydarzenia na FB

Gdańsk – https://www.facebook.com/events/980995516336985
Warszawa – https://www.facebook.com/events/980995516336985

Regulamin koncertów – https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.