Twórca legendarnej muzyki do filmu Amelia w Bielsku-Białej 

Yann Tiersen zaprezentuje w Cavatina Hall muzykę z ostatniego albumu, który w najlepszym wydaniu łączy pianino z elektroniką.

Światowej sławy kompozytor, Yann Tiersen ogłosił szczegóły europejskiej trasy koncertowej “Kerber Complete Tour: Solo Piano + Electronics”, która odbędzie się w lutym i marcu 2024 roku.

Ostatni tytułowy album Kerber narodził się z eksperymentów w studiu, gdy artysta przygotowywał się do występów na żywo. Używając sampli jako źródła, Tiersen przeprogramował i przekomponował istniejący dźwięk, aby stworzyć zupełnie nowe utwory, nierozpoznawalne i pozbawione kontekstu z ich oryginalnych wersji. Kerber Complete zatacza pełne koło, uzupełniając album remiksami.

Na trasie artysta będzie podróżował solo i skupi się na nawiązywaniu osobistych kontaktów, znajdowaniu ludzi i miejsc, które byłyby niemożliwe w ramach ograniczeń zwykłej trasy koncertowej. Trasa rozpocznie się w Orleanie we Francji, następnie odwiedzi kolejne kraje europejskie w tym Polskę.

Trasa jest kontynuacją wyjątkowego tournée, podczas którego Tiersen wyruszył ze swojego domu w Ushant do Irlandii, na Wyspy Owcze, do Szkocji i Walii na żaglówce Ninnog. W jednym z wywiadów Tiersen opowiedział skąd pomysl na tak oryginalna podróż: „Mieszkam na wyspie, więc postrzegam wodę jako łącznik, połączenie, a nie barierę między krajami„. Dodatkowo trasa została zorganizowana w taki sposób, aby dotrzeć do społeczności różniej wielkości.

Yann Tiersen zaczynał od nauki fortepianu i skrzypiec, by później założyć rockowy zespół. Jego eksperymenty muzyczne zaowocowały debiutanckim albumem La Valse Des Monstres w 1995 roku. Sukces komercyjny przyszedł z albumem Le Phare w 1998 roku. Późniejsze dzieła, takie jak L’Absente (2001) i Les Retrouvailles (2005), zdobyły uznanie. Muzyka Tiersena znalazła się również w filmach, m.in. „Amelie”.

Współpracując z Mute, wydał różnorodne albumy, od Dust Lane (2010) do Portrait (2019). Jego eksploracja fortepianowa EUSA (2016) i elektroniczny Kerber (2021) to kolejne etapy w bogatej karierze artysty.

Gdzie: Cavatina Hall w Bielsko-Białej

Kiedy: 11 marca 2024, godz. 19.00

Wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.