Znamy już cały program Cavatina Guitar Festival

Nowy na mapie Polski, wiosenny festiwal, Cavatina Guitar Festival, ogłosił pełen line-up artystów, którzy pojawią się na Cavatina Hall. Do grona gwiazd dołączają City of The Sun i Bartek Królik, zamykając program sceny głównej festiwalu w Bielsku – Białej.

Artyści Cavatina Hall

Przypomnijmy, że wśród zapowiedzianych artystów, którzy uświetnią Cavatina Guitar Festival, znajdują się zarówno znane osobistości międzynarodowej sceny muzycznej, jak i cenione gwiazdy polskiej muzyki: FINK, Miles Kane, Marcin Patrzałek, Kinga Głyk, John J Preslay, Blanco White, a także Krzysztof Zalewski, Roo Panes, Matteo Mancuso Trio, Jakub Żytecki, Tomek Ziętek, Lesław Matecki, Robert Cichy, czy Skubas. Ta niezwykła paleta międzynarodowych talentów podkreśla unikalny, międzynarodowy charakter festiwalu, który aspiruje do roli kluczowego wydarzenia na światowej mapie muzycznej.

City of The Sun

Eksperymentalna muzyka City of the Sun to niezauważalny, brakujący dźwięk, który zmienia wszystko. Potężna grupa z Nowego Jorku zmieniła sposób postrzegania muzyki instrumentalnej, przyciągając do tego gatunku zupełnie nowe pokolenie. Założony w 2011 roku City of the Sun składa się z gitarzysty Johna Pity i perkusisty Zacha Para. Brzmienie zespołu czerpie z różnorodnych wpływów, w tym indie rocka, amerykańskiego folku, flamenco i bluesa.

Od tego czasu City of the Sun ugruntowało swoja silną pozycję w sferze post-rockowej. Muzycy mogą pochwalić się sold outami w najbardziej prestiżowych, niezależnych miejscach w Nowym Jorku: Brooklyn Steel, Irving Plaza, Bowery Ballroom i Gramercy Theatre. Koncertowali z Peterem Bjornem i Johnem, G.Love, STS9 i Thievery Corporation. Już jako wschodzący artyści grali na festiwalach: Panorama NYC, Billboard’s Hot 100, Firefly i BottleRock Napa. Napisali również ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego „The C Word” (w reżyserii Meghan O’Hara, z narracją Morgana Freemana).

Po odbyciu dwóch europejskich tras koncertowych, w tym wyprzedanych koncertów w Atenach, Londynie, Amsterdamie, Paryżu i wielu innych, zespół wydał w 2018 roku EP-kę UNTITLED. Wiodący utwór – „Perfect Instance” – zyskał do tej pory ponad 26 milionów odtworzeń w serwisie Spotify , co przyczyniło się do ponad 70 milionów odtworzeń na platformie. W 2020 roku wydali album, który do tej pory zyskał ponad 16 milionów odtworzeń. Po wydaniu najnowszej EP-ki – „Máscaras en el Viento” – w 2022 roku COS wydało eksperymentalną EP-kę „Segunda Alma”, a wiosną 2024 roku rozpocznie nagrywanie pełnego albumu studyjnego.

Bartek Królik

Bartek Królik, od lat obecny jest na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r’n’b. Po debiutanckiej solowej płycie “Pan od muzyki”, oraz docenionym przez krytyków projekcie “Spoken Love” kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze i parkiety barokowym housem i nu disco. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w “Opus Danse”.

W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, Królik przenosi słuchaczy tam, gdzie ciepło vintage’owych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadają historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności. Inspirowany formami muzyki klasycznej i tanecznym house’m, romansuje z french touche’m, synth wave’m i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco. Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów. To opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie.

Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów.

Więcej informacji o festiwalu, programie, i artystach: https://cavatinaguitarfestival.com/

Karnety 1- i 5-dniowe są już w sprzedaży na https://cavatinahall.pl/koncerty/bilety/cavatina-guitar-festival/

Do zobaczenia w Bielsku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.