Iron Maiden – The Future Past Tour 2023

Iron Maiden ogłaszają pierwsze koncerty 2023 roku w ramach trasy The Future Past Tour. Zespół wykona utwory z najnowszego albumu Senjutsu, nie zabraknie utworów z kultowej płyty Somewhere In Time z 1986 roku i innych klasycznych kawałków.

13.06.2023 – TAURON Arena Kraków

Bilety w sprzedaży ogólnej od 14.10.2022 na LiveNation.pl

IRON MAIDEN wyruszy w trasę koncertową po Europie latem 2023 roku i wystąpi 13 czerwca w TAURON Arenie Kraków. Trasa THE FUTURE PAST TOUR zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – Senjutsu, a także skupi się na kultowej płycie Somewhere In Time z 1986 roku oraz innych klasycznych kawałkach.

Założyciel i basista Steve Harris mówi:

Po wydaniu naszego ostatniego albumu Senjutsu uaktualniliśmy nieco obecną trasę Legacy of the Beast Tour otwierając występ pierwszymi trzema utworami z tego albumu, w scenerii Japońskiego Pałacu. Ponieważ nie ma sensu powtarzać tego podczas trasy z albumem Senjutsu, pomyśleliśmy o innych opcjach i zdecydowaliśmy się na powrót do Somewhere In Time, ponieważ nie była ona uwzględniona w różnych historycznych trasach, które graliśmy przez lata. Były one oparte na naszych nagraniach z koncertów z lat 80., a niestety nie nakręciliśmy tej trasy (wina menadżera!!). Przez lata mieliśmy mnóstwo próśb od fanów o utwory z tej płyty, więc teraz zamierzamy je zagrać, plus oczywiście kilka innych, które wiemy, że wam się spodobają! Będzie to również szczególnie satysfakcjonujące, że w końcu będziemy mogli zagrać niektóre z bardziej epickich utworów z Senjutsu, długo musieliśmy na to czekać! 2023 rok to będzie ekscytujący czas i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wszystkich fanów w Polsce i w całej Europie.

Manager, Rod Smallwood dodaje:

To połączenie dwóch albumów w naszym odczuciu jest bardzo ekscytujące. Wiemy, że fani chcą usłyszeć te epickie kawałki ze Senjutsu po raz pierwszy na żywo i pomyśleliśmy, że łącząc je z tak ikonicznym albumem, jak Somewhere In Time, stworzy to kolejną naprawdę wyjątkową trasę dla starych i nowych fanów! Oczywiście w przypadku trasy promującej nowy album w Europie wrócimy w dużej mierze do względnej intymności aren i wiemy, że fani również będą z tego powodu bardzo zadowoleni!

Zespół jest obecnie w Ameryce Północnej w końcowym etapie swojej spektakularnej trasy Legacy Of The Beast World Tour, przerwanej na dwa lata przez Covid, z wieloma koncertami dwukrotnie przekładanymi. Trasa rozpoczęła się w Tallinie w Estonii w maju 2018 roku, gdzie odbył się pierwszy ze 139 koncertów rozłożonych na 33 kraje. Do ostatniego koncertu w Tampie na Florydzie 27 października tego roku zespół zagra dla ponad TRZECH MILIONÓW fanów na tej niesamowitej światowej trasie.

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: środa, 12 października od godz. 12:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 13 października od godz. 12:00
Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 14 października od godz. 12:00

Inne europejskie daty koncertów, również ogłoszone dzisiaj:

JUN 19 – HALLENSTADION, ZURICH (Szwajcaria)
JUN 24 – 3 ARENA, DUBLIN (Irlandia)
JUN 26 – OVO HYDRO, GLASGOW (Szkocja)
JUN 28 – FIRST DIRECT ARENA, LEEDS (W.Brytania)
JUN 30 – AO ARENA, MANCHESTER (W.Brytania)
JUL 03 – MOTORPOINT ARENA, NOTTINGHAM (W.Brytania)
JUL 04 – UTILITA ARENA, BIRMINGHAM (W.Brytania)
JUL 07 – O2 ARENA, LONDON (W.Brytania)
JUL 11 – ZIGGO DOME, AMSTERDAM (Holandia)
JUL 13 – SPORTPALEIS, ANTWERP (Belgia)
JUL 15 – THE RETURN OF THE GODS FESTIVAL, MILAN (Włochy)

Kolejne terminy THE FUTURE PAST TOUR zostaną ogłoszone wkrótce. Bądź na bieżąco: www.ironmaiden.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.