Jethro Tull już wkrótce pojawi się w Polsce…

Ian Anderson to Jethro Tull, a Jethro Tull to Ian Anderson. Istniejący od 1967 roku zespół został założony właśnie przez niezwykle uzdolnionego i ekstrawaganckiego multiinstrumentalistę. 21 kwietnia tego roku Jethro Tull wydał nowy album zatytułowany RÖKFLÖTE. Krótko po wydaniu płyty, Anderson z resztą muzyków wyruszył w trasę koncertową. we wrześniu Jethro Tull wystąpi dwukrotnie w Polsce.

Koncerty w Polsce

15 września 2023 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
17 września 2023 – Bydgoszcz, Sisu Arena

Jethro Tull to brytyjski zespół rockowy, należący do kanonicznych grup, dzięki którym muzyka rockowa nabrała takiego, a nie innego kształtu. Założyciel – Ian Anderson – nazwę zespołu zaczerpnął od nazwiska żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku angielskiego agronoma. Grupa nigdy nie zamknęła się w obrębie jednego stylu muzycznego i inspirowała się: blues rockiem, folk rockiem, rockiem progresywnym oraz hard rockiem. Teksty piosenek są zazwyczaj pełne metafor, poetyckie, ironiczne i często prowokacyjne.

Autorskie tłumaczenie tekstu utworu Too Old To Rock’n’Roll: Too Young To Die! – można znaleźć tu. Kolejne wkrótce…

Mimo wielu zmian składów, grupa działa od 1967 roku a jego spiritus movens pozostaje artystycznie nieobliczalny lider – Ian Anderson. Jethro Tull nagrało ponad dwadzieścia albumów. Płyty takie jak, m.in. Aqualung (1971 ), Thick as a Brick (1972) czy Minstrel in the Gallery (1978) są uznawane za absolutną klasykę rocka.

Trasa

Trasa „The Seven Decades” skupia się wokół wczesnych albumów grupy w klimacie progresywnym, takich jak Stand Up, Benefit, Aqualung, Thick As A Brick i A Passion Play (wydanych w latach 1969-19763) oraz Thick As A Brick 2 (2012). Okres, kiedy koncerty były niemożliwe, zespół wykorzystał na nagranie nowego materiału, który ukazał się w kwietniu bieżącego roku na płycie zatytułowanej RÖKFLÖTE. Niezwykle udana płyta, nawiązuje do najlepszych pozycji w dyskografii zespołu i dwa utwory z niej usłyszymy na żywo podczas polskich koncertów trasy, która zaczęła się kilka dni temu w USA (Hammer on Hammer oraz The Navigators).

Skład

Jethro Tull przyjedzie do Polski w składzie: Ian Anderson (śpiew, flet, gitara akustyczna i elektryczna, mandolina, buzuki, harmonijka ustna, ukulele), David Goodier (bas), John O’Hara (klawisze), Joe Parrish (gitara) i Scott Hammond (perkusja).

Relację z koncertu w Zabrzu z 2012 roku, z trasy promującej wydaną wówczas płytę TAAB 2, można przeczytać tu.

Nowy singiel

Bilety

Bilety można nabyć w serwisach: eBilet, Ticketmaster, Eventim, Rock Serwis.

Kuźnia Bydgoszcz zaprasza

17 września 2023, Bydgoszcz, SISU Arena

otwarcie drzwi: 18.00
koncert: 19.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.